ERZURUM HABERLERİ

Erzurum'daki FETÖ/PDY operasyonu

AA / Hadi Şengül
24.02.2016 - 17:49Son Güncelleme :

- Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Çiçekli: - "Bazı basın yayın organlarında, '91 yaşında olmasına rağmen gözaltına alınmaya çalışıldığı' iddia edilen A.Ö, elde edilen deliller kapsamında dosyamızda şüpheli olarak bulunduğundan mahkeme kararı ile yalnızca evinde arama yapılmış olup bu şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmemiştir"

Erzurumdaki FETÖ/PDY operasyonu
AA / Hadi Şengül

ERZURUM (AA) - Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, "Fetulahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, "91 yaşında bir kişin gözaltına alınmak istendiği" iddialarına ilişkin söz konusu kişinin elde edilen deliller kapsamında dosyada şüpheli olarak bulunduğundan mahkeme kararı ile evinde arama yapıldığı, şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmediğini bildirdi.

Çiçekli, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında bugün yayımlanan haberlerde, taraflarınca yürütülen "FETÖ/PDY terör örgütüne ilişkin soruşturma kapsamında 91 yaşında hasta şüphelinin gözaltına alındığı" şeklinde haberlerin yer aldığını belirtti.

Operasyon kapsamında 35 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı, bunlardan 30'unun yakalandığını ifade eden Çiçekli, açıklamasında, "Bazı basın yayın organlarında, '91 yaşında olmasına rağmen gözaltına alınmaya çalışıldığı' iddia edilen A.Ö, elde edilen deliller kapsamında dosyamızda şüpheli olarak bulunduğundan mahkeme kararı ile yalnızca evinde arama yapılmış olup bu şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmemiştir" ifadesi kullanıldı.Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum'daki FETÖ/PDY operasyonu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum'daki FETÖ/PDY operasyonu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı