ERZURUM HABERLERİ

Erzurum'daki 'DAP Semt Kütüphaneleri' açılışa hazırlanıyor.

DHA
07.05.2017 - 13:23Son Güncelleme :
DHA

ERZURUM, (DHA)-“DAP Bölgesinde Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi" kapsamında, Erzurum Müftülüğünün, DAP İdaresi ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nca ortaklaşa desteklenen Palandöken İlçesindeki 3 adet semt kütüphanesi açılışa hazırlanıyor. 
    Selimiye Cami altında bulunan 800 metrekare alana kurulu semt kütüphanesini Erzurum Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Songül Duman ve Ekonomik, Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Daştan, DAP İdaresi Beşeri, Sosyal ve Kurumsal Gelişme Koordinatörü Ferhat Gök ve Sosyolog Atiye Gülen'le birlikte gezen DAP İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler, kütüphanenin modern kütüphaneciliğin gereksinimlerini en yüksek düzeyde sağlayan, çocuk ve gençlere bilgi hizmeti verecek modern bir yer olduğunu söyledi. 
    Yeni bir konsept ile hizmete girecek olan semt kütüphanesini çok beğenen akademisyenler ise kütüphaneye tam not verdi. Ülkenin gelişmesi ve büyümesinin eğitimle mümkün olacağını, kalkınmanın temelinin ise okuma kültürüne dayandığını dile getiren Başkan Yardımcısı Güler, idare olarak, okuma kültürünü artırarak kalkınmayı sürdürülebilir hale getirmek istediklerini söyledi. Müftülük, belediye, il özel idaresi ve kaymakamlıklara sağlanan finansman desteğiyle, bölgeye 2016 yılında 72 adet semt kütüphanesi kazandırdıklarını belirten Güler şöşle dedi:
    “Semt kütüphanelerinin pilot uygulamasını Erzurum'da başlattık. Protokol kapsamında, Palandöken ilçesinde Selimiye, Palandöken ve Yıldız Camilerinin altında bulunan ve kullanılmayan alanlar çocuk ve gençlerin yararlanacağı kütüphaneye dönüştürüldü. Bu uygulamayı, bir eko-sistem mantığıyla geliştirmek istiyoruz. Burası, çocuk oyun alanından mutfağına, anneler için bebek emzirme ve uyutma odasından, bilgisayar sınıfına kadar, çocukların dama ve satranç oynayabileceklerive kitap okuyabilecekleri sürekli yaşayan canlı kütüphaneler olacak."
    Dünyada yaşanan değişimler ve yenilikler ışığında, asırlara dayanan bilgi ve irfan birikimini, öğrencilere aktarma noktasında, söz konusu eğitim projelerini 2017 yılında da desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Güler, kamu kaynaklarının isabetli kullanımıyla beşeri sermayenin gelişeceğine dikkat çekerek, “Mutlu yarınlar oluşturmak için buna mecburuz" dedi.
    Güler, toplam 570 bin lira harcanan 3 adet semt kütüphanesine DAP İdaresi'nin 270, Diyanet'in ise 300 bin lira kaynak aktardığını söyledi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum'daki 'DAP Semt Kütüphaneleri' açılışa hazırlanıyor. hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mayıs 2017 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum'daki 'DAP Semt Kütüphaneleri' açılışa hazırlanıyor. haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:11
  • Akşam
   17:36
  • Yatsı
   19:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı