Gündem Haberleri

  Erzurum'da Musa paniği

  DHA
  13.11.2009 - 15:04 | Son Güncelleme:

  Erzurum'da 3 Kasım günü kaybolan ve 6 gün sonra cesedi bulunan ilkoğretim okulu öğrencisi Musa Kang'ın olayı ardından veliler çocuklarının polisi oldu. Anne, babalar her gün çocuklarını ellerinden sıkıca tutarak okula getirip, götürüyor.

  ÇOCUKLARINI BÖYLE KORUYORLAR - FOTO GALERİ

  KAYBOLAN ÇOCUK BULUNDU

  ERZURUM’da ilköğretim okulu dördüncü sınıf öğrencisi 11 yaşındaki M.A. anne ve babasının kavgasına şahit olunca dün evden kaçtı. Tek çocuklarının kaçırıldığını sanan aile, polisin alarma geçmesine neden oldu. Ailenin başvurusu üzerine ‘ikinci Musa olayı’na hemen el koyan polis, arama çalışması başlattı. Gece yarısından sonra M.’nin amcasının evinde olması, ailenin ve polisin yüreğine su serpti.

  3 Kasım günü evden okula giderken kaçırılan ve daha sonra öldürülen İlköğretim Okulu 7’nci sınıf öğrencisi Musa Kang olayının sıcaklığını koruduğu bir sırada ortaya çıkan M.’nin kaybolma haberi aile, yakınları ve yöre halkının yüreğini ağzına getirdi. Y. A.’nın eşi M. ile tartışması, M.’yi huzursuz etti. Yanında yapılan tartışmalardan rahatsız olan M., üzerindeki formayı çıkarmadan evden çıktı. Ne yapacağına bir türlü karar veremeyen M, hava kararınca çareyi amcasına gitmekte buldu. Anne ve babasına haber vermeden kaybolan M.’nin evde olmadığını fark eden aile, sokakta da bulamayınca dün polise başvurdu.

  Palandöken’deki Yenişehir Polis Merkezine yapılan başvurunun ardından Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi, kayıp öğrenciyle ilgili bilgileri karakollara ve gezici ekiplere bildirdi. Bunun ardından polis ikinci bir Musa olayının yaşanmaması için seferber oldu.

  Güvenlik kuvvetlerinin ve polisin yaptığı çalışmalar sonucu sabaha karşı saat 04.00 sıralarında M.’nin aynı semtte oturan amcasının evinde olduğunu tespit etti. Emniyet Çocuk Şube Müdürlüğünde ifadesi alınan M., daha sonra ailesine teslim edildi. M.’yi okula götüren ailenin isteği üzerine çocuğun sınıfı da değiştirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı