Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erzurum'da meydan kavgası: 11 yaralı, 14 gözaltı

  Onur SAĞSÖZ/ERZURUM, (DHA)
  20 Ağustos 2009 - 14:10Son Güncelleme : 20 Ağustos 2009 - 14:12

  Çat İlçesi'ne bağlı Çukurçayır Köyü'nde oturan iki aile arasında Erzurum kent merezinde çıkan tartışma meydan kavgasına dönüştü. Polisi alarma geçiren taş ve sopalı kavgada 11 kişi yaralandı. Biber gazı sıkarak kavgayı güçlükle sonlandıran polis, 14 kişiyi gözaltına aldı.

  KAVGADAN FOTOĞRAFLAR

  Emniyet Müdürlüğü'nü alarma geçiren olay, bugün saat 11.00 sıralarından Bosna- Hersek Caddesi üzerinde meydana geldi. Çat'a bağlı Çukurçayır Köyü'nden gelenlerin oturduğu kahvede, iki ailenin fertleri arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma karşılıklı küfürleşmelerle büyüyüp kavgaya dönüştü. Yaklaşık 40 kişi, taş ve sopalarla birbirlerine girdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler kavgayı önlemekte güçlük çekti.

  Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi, tüm sivil- resmi ekipleri Bosna Hersek Caddesi'ne yönlendirdi. Cadde üzerindeki trafik kesilirken, 112 Acil Servis'ten ambulans istendi. Çatışma gibi kavgada birbirlerine taş atan taraflar ara sokaklara dağılarak birbirlerini kovaladı. Takviye olarak gelen ekiplerin olağanüstü çabaları ile 15 dakika kadar süren kavga, güçlükle sonlandırıldı. Polis, bu sırada biber gazı da kullandı.

  Yaralanan 11 kişi ambulanslarla Bölge Eğitim, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye ve Palandöken hastanelerine kaldırıldı. Polis, kavgaya karışanlardan 14 kişiyi gözaltına aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı