Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Erzurum'da kurt dehşeti: 1 ölü, 4 yaralı

  12 Haziran 2013 - 13:52Son Güncelleme : 12 Haziran 2013 - 13:52

  Erzurum’un Tortum İlçesi’ne bağlı Şenyurt Beldesi’ne inen kurdun saldırdığı 80 yaşındaki Mevlüt Özcanlı öldü, 4 kişi de yaralandı. Tüfekle vurularak öldürülen kurdun ölüsü, kuduz olup olmadığının tespiti için Erzurum Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü’ne gönderildi.

  Olay bugün sabah saatlerinde Tortum’a bağlı Şenyurt Beldesi Hacılar Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalleye inen bir kurt, ilk olarak evine 1 kilometre uzaklıkta hayvan otlatan 3 çocuk babası Mevlüt Özcanlı’ya saldırdı. Kurt, yaşlı adamı parçalayarak öldürdü. Daha sonra tarlada çalışan Fikriye Pişkin’e saldıran ve ağır yaralayan kurt, buradan kaçarken hayvan otlatan Cihan Erdoğan’a saldırdı. Kurdun kolundan ısırdığı Erdoğan ağaca tırmanarak canını kurtardı. Kurt ardından Mustafa Savaş’ı kolundan yaraladı. Kurt son olarak yine başka bir tarlada çalışan Asiye Aktepe’yi de yaraladıktan sonra çevredekiler tarafından tüfekle vurularak öldürüldü.

  Yaralılar ambulansa Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Fikriye Pişkin Pilastik Cerrahi Servisi’nde tedavi altına alındı. Kollarından yaralanan Cihan Erdoğan, Mustafa Savaş ve Asiye Aktepe’ye ise Acil Servis’te müdahale edildi.

  Kurdun saldırdığı Cihan Erdoğan, "Hayvanları otlatırken aniden üzerime atlayan kurdu ellerimle tutarak yere fırlattım. İkinci kez saldıracağı sırada ağaca tırmanıp canımı kurtardım. Bu sırada bir hayvanı yaralayıp gitti. Beldeye gidip haber verdiğimde benimle birlikte birkaç kişinin daha yaraladığını öğrendim. Korkunç bir şeydi" dedi.

  Köylüler tarafından öldürülen kurdun ölüsü, kuduz olup olmadığının tespiti için Erzurum Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü’ne gönderildi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 8 Yorum }
  • Coşkun Kucukkoc 12.6.2013 15:55:53
   hayvanın hakkı nerde kaldı, hep öldüren biziz, hayvan aç geziyor dağlarda, yaşam alanlarını işgal etmişiz, şehre inmemesi için kış aylarında muhtelif yerlere yiyecek bırakılsa, bu hayvanlar dağdan inmez, örnekleri mevcut.. yetkililerin dikkatine..
  • agop boşkafa 12.6.2013 15:38:13
   tepkileri ölçmek için yazdığım bu manasız yorumu 40 kişinin beğenmesini de çok yadırgadım. hiçbir şey insan hayatından değerli değildir.
  • Ahmet Yildirim 12.6.2013 15:30:36
   sanirim kuduzdur...niye birdenbire insanlara saldirsin...hergun ormandan indim koye olmuyor ya :)
  • Doğan Boya 12.6.2013 15:14:39
   Bu kurdun sorunu neydi bilmiyorum ama kurtlar genellikle av bulamadıkları kış aylarında köylere veya ilçe merkezlerine inerler.
  • mur cel 12.6.2013 14:48:15
   insana saldirarak yaralayan hayvan(kurt/ayi) oldurulur cunku firsat buldugunda tekrar saldirir,oldurulunceye kadar:((( Buda yerel halkta korku yaratir.
  • Ali Şefik Yıldırım 12.6.2013 14:25:16
   Silaha karşı çıkarsınız,işte size lazım olduğu bir yer daha
  Sayfa Başı
  HaberlerDünya turugidelloUçakAvrupadirek uçuşaktarmasız uçuşMezopotamya