Gündem Haberleri

  Erzurum'da baz isyanı

  ERZURUM, (DHA)
  22.05.2010 - 10:23 | Son Güncelleme:

  ERZURUM'un Kayakyolu semtine bir GSM şirketi tarafından baz istasyonu kurulmak istenmesi tepkiye neden oldu. İstasyonunu kurmak için polis eşliğinde gelen işçilere mahalle halkı izin vermedi.

  Sağlık açısından zararlı olduğu gerekçesiyle mahallede baz istasyonu görmek istemediklerini belirten Nene Hatun Sitesi yöneticisi Hanifi Yazdıç, gerekirse haklarını hukuki yollardan arayacaklarını söyledi. Şirket yetkililerinin 1 ay önce gece yarısı gelip baz istasyonun direğini diktiğini hatırlatan Hanifi Yazdıç, şöyle dedi:

  “Olaya hemen müdahale ettik ve sistemin kurulmasına izin vermedik. Şirket çalışanları bizden korktuğu için 2'nci kez polislerle birlikte geldi. Ama biz yine izin vermedik, vermeyeceğiz. Gücümüzün tıkandığı yerde hakkımızı hukuk yolu ile arayacağız. Firma buraya baz istasyonunu dikmekte ne kadar ısrarlı biz de diktirmemekte kararlıyız. Çünkü baz istasyonları insan sağlığına zararlı. Aslında bu gibi olaylara halkın değil, devletin el atması lazım.”

  Kurulan baz istasyon direği kapısındaki kilitin çocuklar tarafından kırılarak içine girildiğini söyleyen semt sakinlerinden Kadir Söylen, büyük tehlike ile karşı karşıya olduklarını belirtti. Söylen, “Burada genel sağlığımız hem de çocuklarımızın hayatı büyük tehlike altında. Yarın bu direğe elektrik verildiğinde çocuklar yine bunun içine girip oynayacak. Burada baz istasyonu görmek istemiyoruz. Firma yetkilileri direkleri yerleşim alanlarının dışına kursun” dedi.

  Mahalle halkının tepkisi GSM şirketinin taşeron firması ikinci kez inşaatı yarım bırakıp gitti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı