ERZURUM HABERLERİ

Erzurum'da 1 Mayıs'a ciritli, mehterli kutlama 

DHA
25.04.2017 - 16:08Son Güncelleme :
DHA

Zafer KUMRU/ ERZURUM,(DHA)- Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, 1 Mayıs İşci Bayramı'nı birlik, dayanışma, mücadele günü olarak Erzurum'da halaylarla, türkülerle, mehterli ve ciritli gösterilerle kutlayacaklarını söyledi.
Cumhuriyet Caddesi'nde vatandaşları ve esnafı 1 Mayıs törenlerine davet eden Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, İstanbul ve Taksim tartışmalarını artık Türkiye'nin gündeminden çıkarmak için her yıl başka bir ilde 1 Mayıs kutlamalarını yaptıklarını hatırlattı. 1 Mayıs'ı gerginliklerden, ideolojik kavgalardan, çatışmalardan uzak tutmayı hedeflediklerini anlatan Arslan, "Terör gibi, terörizm gibi bizim canımızı yakan gerçekten bizi ciddi şekilde sarsan sorunlarımız var.Terörizme karşı birlikte olmak. Uluslarası saldırılara karşı ülkemiz ile birlikte dayanışma içerisinde olmak. Her gün copların, TOMA'lardan su fışkırtıldığı, çatışmaların olduğu, lastiklerin yakıldığı, sokakların savaş alanına döndürüldüğü dönemlerden artık Türkiye 1 Mayıs'ı normalleştirmesi gerekiyordu. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz. Bu sene hem Erzurum'da bölgesel bir miting aynı zamanda 81 ilde de 1 Mayıs birlik mücadele dayanışma gününde kutlamaları gerçekleştirmiş olacağız. Halaylarımızla türkülerimizle, folklorümüzle, ciritimizle, mehterimizle hakikaten farklı bir 1 Mayıs'ı hep birlikte yaşayacağız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum'da 1 Mayıs'a ciritli, mehterli kutlama  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum'da 1 Mayıs'a ciritli, mehterli kutlama  haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı