Erzurum Haberleri

ERZURUM HABERLERİ

  Erzurum'a 'Serbest Bölge' kurulacak

  DHA
  20 Mart 2017 - 13:04Son Güncelleme : 20 Mart 2017 - 13:04

  Erzurum'a 'Serbest Bölge' kurulacak

  ERZURUM, (DHA)-Erzurum'da Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), kurulması düşünülen Serbest Bölge ile ilgili bir toplantı düzenledi.
  Valilik, Büyükşehir Belediyesi, KUDAKA tarafından organize edilen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Vali Yardımcısı Muharrem Eligül, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi, KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, kamu ve STK yöneticileri katıldı. Erzurum'da kurulacak Serbest Bölge ile ilgili olarak işadamı Ahmet Melikoğlu tarafından bir sunum yapıldı. Toplantıya Ankara'dan katılan Ekonomi Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Vekili Dr. Hacim Kosaoğlu, Ekonomi Bakanlığı Daire Başkanı Zübeyde Solak ve Ekonomi Bakanlığı uzmanı Ali Bayraktar, izlenecek yol haritası hakkında bilgi verdi. Serbet Bölge'nin yöre ekonomisine katkı sağlayacağı konusunda tüm katılımcılar ortak görüş beyan etti.  Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler mevzuatı çerçevesinde çalışmaların yürütülmesi, yer tespiti ve fizibiliteye hız verilmesi yönünde fikir birliği sağlandı.
   
  FOTOĞRAFLI

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  ErzurumBugün8 ºCAçık
  • Perş4 ºC
  • Cuma2 ºC
  • Cmts2 ºC
  • Pazr-1 ºC
  • Pzts4 ºC
  • Salı6 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı