ERZURUM HABERLERİ

Erzurum’un Yenı Bılım Yuvası Dadaşkent’te Açıldı…

IHA
10.09.2015 - 15:08Son Güncelleme :

ERZURUM'UN YENİ BİLİM YUVASI DADAŞKENT'TE AÇILDI

IHA

Erzurum’un gözde eğitim kurumlarından biri olan Özel Bilge Eğitim Kurumları, kurucusu Abdullah Samancı’nın 15 yıllık özel okul deneyimiyle Özel Bilge Kolejini, Anadolu Lisesini, Dadaşkent’te açtı.
2015-2016 Eğitim- Öğretim yılında eğitime baslayacak olan Özel Bilge Koleji modern bir okul binasına ve 2 dönüm müstakil bir bahçeye sahip. Okulda 15 kişilik akıllı modern sınıflar, öğrencilerin yeteneklerini geliştirebilmek için bilim laboratuvarları, bilim ve teknoloji odaları, tam donanımlı kütüphaneleri ve tüm özel okul imkanları yer alıyor.
Bilgi Koleji Anadolu Lisesi olarak 9,10,11 ve 12. Sınıf düzeylerinde Eğitim- Öğretim hizmeti verecek.
Öğrencileri için her şeyin düşünüldüğü kolejde 09.00- 16.20 saatleri arasında tam gün eğitim verilirken ders sonrası 18.00’e kadar telafi dersleri yapılacak. Değerler eğitimi anlamında öğrencilerin sağlam karakterli dürüst sosyal yanları güçlü bireyler olarak topluma kazandırılmasını amaç edinen Bilge Koleji’nden mezun öğrencilerin İngilizceyi konuşur şekilde mezun olmaları için özellikle 9. ve 10. sınıflarda İngilizce eğitimine ağırlık verilecek.
Kolejde kendilerine özgü bir disiplin anlayışı olduğunu, eğitim süreçlerinin tümünde velilerle sıkı bir işbirliği gerçekleştirdiklerini belirten Abdullah Samancı, "Bizler öğrencilerimizin akademik başarı,sosyal,kültürel,kişisel ve yabancı dil gelişimlerinin bizlerin sorumluluğunda olduğuna inanırız. Bu sorumluluk anlayışımızın uygulamadaki örneklerinden bir tanesi ise ,öğrencilerimizin üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlanması sorumluluğunu dershanelere devretmekle değil tamamen üzerimize almakla ortaya koyarız.Uzun yıllar beraber eğitim süreçlerinden geçtiğimiz öğrenci ve velilerimizi en kritik yıllarında başka eğitim kurumlarının kaderine terk etmek bizlerin sorumluluk anlayışına uygun değildir." Dedi.
Samancı, "Geleceğin bilge insanlarını yetiştirmek" amacıyla kurdukları 15 yıllık deneyimin eseri olan Özel Bilge Koleji, Anadolu Lisesi, olarak sınırlı sayıdaki öğrenciyi belli bir mülakattan geçirerek okula kabul ettiklerini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum’un Yenı Bılım Yuvası Dadaşkent’te Açıldı… hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 15 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum’un Yenı Bılım Yuvası Dadaşkent’te Açıldı… haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

27 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı