« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erzurum sporcularımıza tecrübe olacak

Buz Pateni Federasyonu Başkanı Fahrettin Kandemir, 25. Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'nın Türk sporcuları açısından büyük tecrübe olacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Erzurum'da 27 Ocak-6 Şubat tarihlerinde düzenlenecek oyunlarla ilgili olarak Kandemir, “Türkiye buz sporları anlamında henüz gelişme aşamasında olan bir ülke. Buz sporlarına ülke olarak yabancı olduğumuz bu zamanda, Erzurum'da büyük bir uluslararası organizesyona ev sahipliği yapacağız. 25. Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları, tesisleşme ve sportif başarı açısından Türk sporuna büyük katkılar sağlayacak. Erzurum, kış olimpiyatlarını rahatlıkla düzenleyebilecek kapasiteye ulaştı” dedi.

Buz Pateni Federasyonu bünyesinde 6 farklı spor branşı olduğunu kaydeden Kandemir, “Erzurum'daki oyunlar sonrasında büyük bir atılım yapacağımıza inanıyorum. Oyunlarda yarışacak çeşitli kategorilerdeki milli takımlarımızın başına önemli yabancı antrenörleri getirdik. Alt yapılarda büyük bir atılım içerisindeyiz. Bunun meyvelerini çok yakın zamanda toplamaya başlayacağız” diye konuştu.

“TÜRKİYE ADINI ARTIK KIŞ SPORLARINDA DA DUYURACAK”

Buz Pateni Federasyonu Başkanı Kandemir, Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenecek 2014 Kış Olimpiyatları'nda madalya almak için çalışmalarını hızlandırdıklarını belirtti.

Kış olimpiyatlarında Türk sporunun bugüne kadar önemli bir başarı elde edemediğini ifade eden Kandemir, “Özellikle buz pateni ve buz dansı branşlarında son yıllarda büyük bir atılım içerisindeyiz. Milli sporcularımız katıldıkları uluslararası turnuvalarda ne kadar yetenekli olduklarını herkese kanıtladı. Bugüne kadar hep tesis eksikliğinden yakınıyorduk. Artık bu sorun da tamamen çözüme kavuştu. Bundan sonrası için federasyonlara büyük görev düşüyor” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler