ERZURUM HABERLERİ

Erzurum Sağlık Ordusuna 20 Yeni Sağlık Personeli Atandı

IHA
07.09.2015 - 10:06Son Güncelleme :

20 SAĞLIK PERSONELİ ATANDI

IHA

112 Acil Komuta Merkezi’ne atanan 20 ATT ve Paramedik Sağlık Personeli kura çekimiyle ilçelerdeki görev yerlerine gönderildi.
Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Acil Komuta Merkezi’nde görevlendirilen 20 Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve Paramedik Personel, Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik’in Başkanlığı’nda oluşturulan bir heyetle kura çekimi ile hangi ilçelere atanacakları belirlendi.
BİR HAFTALIK EĞİTİME TABİİ TUTULACAKLAR
İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde görev yapmak üzere değişik illerden gelen personel, bugünden itibaren bir haftalık teorik ve uygulamalı eğitime tabi olacak. 112 Acil Komuta Merkezi Eğitim Salonu’nda deneyimli doktorlar eşliğinde bir dizi eğitim ve testlerden geçecek olan yeni sağlık personelleri daha sonra kura ile belirlenen ilçelerdeki görev yerlerine giderek çalışmaya başlayacaklar.
VANÇELİK; “SAĞLIK ASLA İHMALE GELMEZ”
İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucunda Erzurum Acil Sağlık Hizmetlerinde görevlendirilen 20 yeni sağlık personelinin, sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Vançelik, kura çekimi öncesi yaptığı konuşmada çiçeği burnunda sağlık personeline önemli tavsiyelerde bulundu. İnsan hayatı kurtarmak gibi çok mukaddes bir görevde bulunacaklarını unutmamaları gerektiğini vurgulayan Vançelik, nerede ve ne şartta olursa olsun sağlık hizmetlerinin asla ihmal edilemeyeceğini ve dikkatsizliği de affetmeyeceği konusunda uyardı. Serhat Vançelik; “Özellikle Acil Sağlık Hizmetleri biriminde görev yapmanız vesilesiyle bir can yaşatmak için saniyelerle yarışacağınızı sakın unutmayın. Bu anlayışla görev yapacağınıza inanıyor ve yeni görevlerinizde başarılar diliyorum.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum Sağlık Ordusuna 20 Yeni Sağlık Personeli Atandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum Sağlık Ordusuna 20 Yeni Sağlık Personeli Atandı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:35
Sayfa Başı