« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erzurum kayak şampiyonasına aday

Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, Uluslararası Kayak Federasyonu'na (FIS) 2012 Kuzey Disiplini Dünya Gençler Kayak Şampiyonası'nın Erzurum'da düzenlemesi için başvuracaklarını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ayık, yaptığı açıklamada, 2011 Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları'nın yapılacağı Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'nde, yeni uluslararası kayak müsabakalarının düzenlenmesi için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

FIS yetkililerinin, kendileriyle yaptıkları görüşmelerde, Erzurum'un yeni yapılan tesislerle uluslararası kayak müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek düzeye geldiği yönünde görüş bildirdiğini anlatan Ayık, şunları kaydetti:

“FIS yetkilileriyle yaptığımız görüşmede, 2012 Kuzey Disiplini Dünya Gençler Kayak Şampiyonası'na aday olduğumuzu sözlü olarak bildirdik ve kendileri de bize bu organizasyona Erzurum'un ev sahipliği yapabilecek durumda olduğu yönünde görüşlerini belirttiler. Eylül ayına kadar 2012 Dünya Gençler Kayak Şampiyonası'na adaylığımızı resmi olarak bildirmiş olacağız.”

Erzurum'un, 2011 Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları'nın düzenlenmesinin ardından, her yıl yeni büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacağına inandığını dile getiren Ayık, şunları kaydetti:

“Palandöken Kayak Merkezi'nde, 2011 Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunları için yapımı devam eden birçok yeni tesis var. Bu tesisler, dünyanın en son teknolojisiyle yapılıyor. Özellikle yeni yapılan snowboard pisti, dünyadaki bütün kayak severlerin en az bir kez görmek isteyeceği bir pist. Ayrıca atlama kulesi de aynı şekilde. Son teknolojiyle yapılan tesislerle, Palandöken sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın sayılı kayak merkezlerinden biri olacak. 2011 Dünya Üniversiteler Arası Kış Oyunlarının düzenlenmesinin ardından 2012 Dünya Gençler Kayak Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak istiyoruz. Bu organizasyonlarla dünyanın gözü Erzurum'da olacak.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz