ERZURUM HABERLERİ

Erzurum’da Seçim Tedbirleri

IHA
03.10.2015 - 14:37Son Güncelleme :

ERZURUM'DA SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

IHA

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak başkanlığında il seçim güvenliği toplantısı yapıldı. Toplantıda 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin huzur ve güven içerisinde yapılmasının temini amacıyla seçimden önce, seçim günü ve seçim sonrası alınacak önlemler değerlendirildi.
Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, MİT Bölge Başkanı ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
Toplantı sonunda seçimden önce, seçim günü ve seçim sonrası alınacak tedbirlerle ilgili alınan kararlar şöyle;
-Siyasi parti temsilcilerinin tamamının görüşleri alınarak mutabakata varılan konular çerçevesinde; siyasi partilere ait ilan, reklam malzemeleri ve tanıtıcı bayraklar parti binaları ve seçim irtibat büroları önündeki kaldırımları taşmayacak şekilde asılacak, İl ve İlçe Seçim kurullarının belirlediği alanlar haricinde başka bir yere asılmayacaktır.
-Siyasi partiler tarafından düzenlenecek mitinglerde yol güzergahları ve miting alanının bayrak ve afiş çalışmaları miting günü dahil olmak üzere ilk üç gün yapılacak ve süslemeler mitingden sonraki gün kaldırılacaktır. Eğer mitingden sonra başka bir siyasi partinin mitingi varsa ilgili bayrak ve afişler mitingi müteakiben derhal kaldırılacaktır.
-Seçim çalışmalarında otobüs, tır ve dorseleri şehir içi trafiğinde kullanılmayacaktır.
-Seçim çalışmalarında propaganda amaçlı olarak otomobil ve minibüsler kullanılacaktır. Bu araçlarla yapılacak sesli propaganda yalnızca Cumartesi ve Pazar günleri 11:00 ile 17:00 saatleri arasında yapılacaktır.
-Yapılacak olan siyasi parti mitinglerinden 1 (bir) gün önce de sesli propaganda yapılabilecektir. Eğer mitingden önceki gün hafta içi mesai gününe denk gelir ise sesli propaganda saat 10:00’dan gün batımına kadar yapılabilecektir.
-Seçim çalışması esnasında kullanılan araçlarla sesli propaganda yapılırken "Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği"nde belirlenen yasal ses sınırlarına dikkat edilecek, özellikle Okul, Hastane, İbadethane vb. yerlerde azami dikkat gösterilecektir.
-Cumhuriyet Caddesi (Havuz başı ile Narmanlı Cami arasında) üzerinde siyasi partilere ait azami iki adet seçim standı açılabilecek, bu stantlarda sesli propaganda yapılmayacak ve süslemeler stant önleriyle sınırlı kalacaktır.
-Siyasi partiler tarafından kullanılan araçların plaka kısımlarına süsleme yapılmayacak ve isim vb. şeyler yapıştırılarak plaka kısımları kapatılmayacaktır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum’da Seçim Tedbirleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 14 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum’da Seçim Tedbirleri haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:16
 • Guneş
  06:59
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:03
 • Yatsı
  18:35
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı