ERZURUM HABERLERİ

Erzurum’da Sağlık Çalışanlarına Yapılan Terör Saldırıları Kınandı

IHA
28.10.2015 - 11:38Son Güncelleme :

SAĞLIK ÇALIŞANLARI TERÖRÜ KINADI

IHA

Son zamanlarda bölücü terör örgütü PKK tarafından sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırılar Erzurum’da sağlık çalışanlarınca kınandı.
Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik yapılan ve geçtiğimiz 23 Ekim’de Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Devlet Hastanesine yönelik saldırılar protesto edildi. Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı yapılan basın açıklaması Erzurum’da Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında yapıldı. Kınama amaçlı yapılan açıklamaya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bilgehan Erkut, Kurum müdürleri ve sağlık çalışanları katıldı. Açıklama yapan Fazlı Erdoğan, terör örgütünün saldırılarında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına rahmet dileyerek, “Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç - yaşlı, çocuk - bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor. Üç sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü” dedi.
“Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıları kabul edilemez” diyen Erdoğan, Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız” ifadelerini kullandı.
Terörün amacına ulaşamayağının altını çizen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, “Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa eller veren kazanacak” vurgusu yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum’da Sağlık Çalışanlarına Yapılan Terör Saldırıları Kınandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum’da Sağlık Çalışanlarına Yapılan Terör Saldırıları Kınandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı