ERZURUM HABERLERİ

Erzurum’da İşletmelerin Sürdürülebilirliği Kapsamında Arı Yetiştiriciliği Eğitimi

IHA
22.07.2015 - 15:26Son Güncelleme :

ERZURUM'(DA ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

IHA

Ziraat Fakültesi ile TKDK Erzurum il Koordinatörlüğü tarafından ortak olarak “İşletmelerin Sürdürülebilirliği Kapsamında Arı Yetiştiriciliği” Eğitimi düzenlendi
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü tarafından faydalanıcılarımıza ve potansiyel faydalanıcılara yönelik Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda “İşletmelerin sürdürülebilirliği” kapsamında “Arı Yetiştiriciliği” konusunda üç gün sürecek eğitim programı gerçekleştiriliyor.
Eğitim Programı TKDK Erzurum İl Koordinatörlüğü öncülüğünde Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi işbirliği ile gerçekleştiriliyor.
Program TKDK Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü ile Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karaoğlu ‘nun açılış konuşmalarıyla başladı.
Açılış konuşmasında Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü şunları söyledi: “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından desteklenen projeler kapsamındaki faydalanıcılarımız ve potansiyel faydalanıcılar yönelik işletmelerin sürdürülebilirliği eğitimi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim ve Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Kurumumuz arasında işbirliği protokolü imzalamıştır. Bugüne kadar yaklaşık 74 milyon TL’ lik proje sözleşmesi imzalanmıştır. Bu projelerin yaklaşık 10 Milyon TL’ lik kısmını arıcılık projeleri oluşturmaktadır. Şimdiye kadar, desteklenen ve desteklenecek olan arıcılık projelerinin sürdürülebilirliğini artırmak ve proje sahiplerini bilinçlendirmek amacıyla Erzurum İl Koordinatörlüğümüz tarafından, Ziraat Fakültesi ile ortaklaşa başlatılan eğitim programı 3 gün boyunca devam edecektir.”
Açılış konuşmalarının ardından Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Dodoloğlu’ nun sunumu ile eğitime başlandı. 3 gün boyunca devam edecek olan eğitime yaklaşık 40 kişi katılım sağladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum’da İşletmelerin Sürdürülebilirliği Kapsamında Arı Yetiştiriciliği Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum’da İşletmelerin Sürdürülebilirliği Kapsamında Arı Yetiştiriciliği Eğitimi haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:16
  • Akşam
   17:41
  • Yatsı
   19:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı