ERZURUM HABERLERİ

Erzurum’da Görev Yapan İngilizce Öğretmenlerine İhtiyaç Analizi Ve Öğretmen Eğitimi Projesi

IHA
06.10.2015 - 11:40Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ERZURUM

IHA

Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın talimatları ile başlatılan ve ilki 7-8-9 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek KUDAKA destekli proje ile 150 İngilizce öğretmenimiz İngiltere den gelen eğitimciler tarafından dil öğretiminde yeni yöntem ve teknikler ana başlıklı eğitim alacaklar.
20 ilçede görev yapan ilkokul, ortaokul ve lise zümre başkanları ile fen ve sosyal bilimler liseleri, imam hatip liselerinde görev yapan tüm İngilizce öğretmenleri bu eğitimden yararlanacak. Toplamda 150 öğretmenin katılacağı eğitimler yıl boyunca da takip edilecek. Proje sonunda elde edilen çıktılar bir kitapçık haline getirilerek TRA1 Bölgesindeki(Erzurum-Erzincan-Bayburt)tüm İngilizce öğretmenlerine gönderilecek. Ayrıca katılımcı tüm öğretmenler kendi ilçelerindeki diğer öğretmenlere aldıkları eğitimleri bir sonraki hafta yapacakları toplantılarda anlatacak böylece ilimizdeki toplam 770 İngilizce öğretmeninin projeden çarpan etkisi ile faydalanması sağlanacak.
Ayrıca KUDAKA teknik destekli olarak verilen proje ile de Ortaokullarda Görev yapan 100 Türkçe ve 100 Matematik öğretmeninin TEOG sınavlarında başarının artırılması yönünde eğitim almaları planlanmakta.
DAP idaresi ile işbirliği içinde planladığımız projelerle de Lise 156 lise öğretmenimize TİBİTAK proje hazırlama eğitimi ve değerler eğitimi formatör yetiştirilmesi konularında ön görüşmelerimiz tamamlanmış durumda.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sahibi olduğu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı tarafından Erasmus Plus projeleri kapsamında kabul edilen projemiz ile de “Medya Okuryazarlığı ve sosyal yeterlilik” projemiz ile 7 Avrupa Birliği ülkesine 280.000 Euro bütçe ile 7 hareketlilik düzenlenecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum’da Görev Yapan İngilizce Öğretmenlerine İhtiyaç Analizi Ve Öğretmen Eğitimi Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum’da Görev Yapan İngilizce Öğretmenlerine İhtiyaç Analizi Ve Öğretmen Eğitimi Projesi haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  13 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   14:50
  • Akşam
   17:09
  • Yatsı
   18:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı