ERZURUM HABERLERİ

Erzurum’da Cumhuriyet Bayramı Törenlerle Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 12:43Son Güncelleme :

ERZURUM'DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

IHA

Erzurum’da Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıldönümü, düzenlenen törenle kutlandı.
Törenler öncesinde Vali Dr. Ahmet Altıparmak, makamında tebrikleri kabul etti. Hastaneler Caddesi’nde geçit törenlerine Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandandaşlar katıldı. Tören Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in vatandaşları selamlamasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okundu. Vatandaşların bayramı kutlayan Vali Dr. Ahmet Altıparmak yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet yönetiminde söz ulusundur. Cumhuriyeti korumak, kollamak, yaşatmak her yurttaşın ödevidir. Büyük Önder Atatürk’ün söylediği gibi; “Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk milleti dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele, gönül gönüle güçlü biçimde yürüyecektir” dedi.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın marşları ile devam eden törende folklör ekibinin bar gösterisi sunuldu. Daha sonra vatandaşların alkışları eşliğinde, askeri geçit töreninin yapılmasından sonra tören sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum’da Cumhuriyet Bayramı Törenlerle Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum’da Cumhuriyet Bayramı Törenlerle Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı