ERZURUM HABERLERİ

Erzurum’da 7 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

IHA
30.10.2015 - 14:15Son Güncelleme :

ERZURUM’DA CUMA NAMAZININ ARDINDAN 7 BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITIMI YAPILDI.

IHA

Erzurum’da Cuma namazının ardından 7 bin kişiye aşure dağıtımı yapıldı.
Mahallebaşı, Molla Sıddık, Veyisefendi ve Kadana camilerinde vatandaşa Mahallebaşı ve Gülahmet Esnaf ve Sanatkarları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (MAGESDER), özel olarak hazırlattığı aşureler ikram edildi. Cuma namazı sonrası Mahallebaşı’ndaki Molla Sıddık Camii başta olmak üzere Kadana ve Veyisefendi camileri ile Mahallebaşı merkezde kurulan stantlarda vatandaşa aşure ikramında bulunuldu. Dağıtımda zaman zaman izdiham yaşandı.
MAGESDER Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Oğuz, dernek faaliyetleri kapsamında Muharrem ayını da dolu dolu geçirmek arzusunda olduklarını söyledi. Oğuz, bu çerçevede özel olarak hazırlattıkları yaklaşık 7 bin kişilik aşureyi Mahallebaşı merkezde, Molla Sıddık Camii, Veyisefendi ve Kadana camilerinde halka ikram ettiklerini belirterek, "Halkımıza aşure ikramında bulunmaktaki amacımız, öncelikle bu mukaddes ayın bir gereğini yerine getirmekti. Bunun yanında tıpkı aşure aşında olduğu gibi, birlik ve beraberlik içerisinde iç içe yaşama ve kardeşçe dayanışma mesajı vermeye çalıştık" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum’da 7 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 14 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum’da 7 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı