ERZURUM HABERLERİ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Antalya Yörex Fuarına Çıkarma Yaptı

IHA
08.10.2015 - 17:54Son Güncelleme : 08.10.2015 - 17:55

BARAN ZAHİT TÜRK

IHA

Erzurum Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan ve faaliyet gösterdikleri her alanda adlarından başarıyla söz ettiren ESKER ve ERTANSA şirketleri, Antalya’da düzenlenen YÖREX’e (Yöresel Ürünler Fuarı) Erzurum temsilcisi olarak katıldı.
Erzurum’un eskimeyen değerlerini yaşatma çabasında olan ve faaliyet alanlarını sürekli genişleten ESKER ve ERTANSA Antalya’da düzenlenen YÖREX Fuarına Erzurum’u taşıdı. ERTANSA Genel Müdürü Yasin Deniz ve ESKER Genel Müdürü Baran Zahit Türk öncülüğünde katılımın sağlandığı YÖREX’te Esker Deri ve Erzurum Bakırı ürünleri yer alıyor. Yöresel ürünlerin tanıtımı ve kent ekonomilerinin kalkınmasına önemli katkı sağlayan YÖREX her yıl onlarca yöresel ürünü dünyaya tanıtıyor.
ERTANSA A.Ş. Genel Müdürü Yasin Deniz, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük şirketi olma özelliğine sahibiz. Her geçen gün biraz daha genişleyen ailemizle birlikte şehrin istihdamına katkı sunuyor, bunu yaparken kültürel ögelerimizi ve geçmişimizi unutmuyoruz. M.Ö. 1000’li yıllardan itibaren şehrimizde işlenen ve günlük hayatta kullanılan bakır, ne yazık ki silinip gitmek üzereydi. ERTANSA A.Ş. olarak hazırladığımız proje ve yaptığımız girişim ile Erzurum Bakırı Atölyesini 2014 yılı Kasım ayı itibari ile kurduk. Titizlikle yürüttüğümüz çalışmalarımız sonucunda bugün iç ve dış pazarlarda yer alıyor, şehrin istihdamına ve kültürel ögelerimize katkı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.
ESKER Genel Müdürü Baran Zahit Türk ise yaptığı açıklamada “Erzurum’da istihdamın destekçisi iki şirket olarak katıldığımız YÖREX bizim için büyük önem arz ediyor. ESKER tarafından faaliyete geçirilen Esker Deri kent ekonomisinin gelişmesinin, istihdam alanının oluşmasının yanında yöresel ürünlerin markalaşması için de önemli rol oynuyor. Yöresel ürünlerin ticarileşme sürecinde önemli rol oynayan YÖREX ürünlerimizin tanıtımı için önemli bir kavşak konumunda. Kendi üretimimiz olan deri ve bakır ürünler gerek Erzurum gerek tüm Türkiye için büyük önem arz ediyor. Hayvancılık açısından gelişmiş olan ülkemizde ne yazık ki ithal ürünler arasında gerçek derimiz kaybolmak üzere. Yeni bir istihdam alanı oluşturmak hedefleri ile açtığımız Esker Deri Atölyesi hiçbir yerde olmayan kalitedeki ürünlerimizi, günlük hayata olan kullanımının uygunluğu ile Erzurum Bakırı ürünlerini iç ve dış pazarlarda satışa sunacağız. Amacımız markamızı dünyaya sunmak.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum Büyükşehir Belediyesi Antalya Yörex Fuarına Çıkarma Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 17 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum Büyükşehir Belediyesi Antalya Yörex Fuarına Çıkarma Yaptı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:14
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:19
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı