ERZURUM HABERLERİ

"Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" Projesi

AA / Fahrettin Gök
27.01.2015 - 13:55Son Güncelleme :

- Kentteki eğitim kalitesinin yükseltilmesini amaçlayan proje kapsamında 40 kişilik öğretmen kafilesi, Avrupa'nın çeşitli kentlerine gitti

AA / Fahrettin Gök

ERZURUM (AA) - Erzurum'da eğitim kalitesinin yükseltilmesi amacıyla hazırlanan "Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" Projesi kapsamında 40 kişilik ilk öğretmen kafilesi Avrupa'nın çeşitli kentlerine gönderildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başarı puanlamasına göre belirlediği 200 öğretmen, bu ülkelerdeki okulları gezecek ve eğitim sistemi hakkında bilgi alacak.

Bu çerçevede 40 kişilik öğretmen kafilesi, Macaristan ve Avusturya'daki okullarda incelemelerde bulunmak üzere, Vali Ahmet Altıparmak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen tarafından Erzurum Havalimanı'ndan yolcu edildi.

Vali Altıparmak, yaptığı açıklamada, bu projenin burada sona ermeyeceğini, imkanlar çerçevesinde, imkanlar oluştukça yurtdışına gitme ihtimali olmayan öğretmenlerin tamamını gönderme niyetleri olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti:

"Giden arkadaşlarımızın büyük bir tecrübeyle oradaki meslektaşlarıyla görüşerek, okulları ve eğitim sistemini de yakından tanıyarak, geldikleri zaman öğretmen arkadaşları ve öğrencilerine büyük bir katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. Eğitim içinde en önemli unsur öğretmenlerimizdir. Eğer eğitime bir katkı yapacaksak birinci planda öğretmenlere bir katkı sağlamamız, onların kendilerini geliştirmeleri için elimizden gelen gayreti göstermemiz lazım. Onların moral-motivasyonlarının yüksek olması lazım. Öğretmenlerin kendilerini geliştirmeleri için bu projeyi gerçekleştirmiş bulunuyoruz."

Sekmen de proje kapsamında şehirdeki öğretmenleri kısım kısım yurtdışına göndermeyi hedeflediklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi olarak okullara da destek verdiklerini belirten Sekmen, "Bugün bir kısım öğretmen arkadaşımız yurtdışına gidecek. Yavrularımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizi tecrübe, deneyim, bilgi ve görgülerini artırmak amacıyla böyle bir proje uygulanıyor. Geleceğin Türkiye'sini yürütecek, idare edecek iyi bir nesil yetiştirmeleri için öğretmen arkadaşlarımızın bilgi, beceri ve deneyimlerini artırmak istiyoruz. Bugüne kadar Türkiye veya Erzurum'dan yurtdışına çıkmamış öğretmenlerimiz var. Öğretmenlerimizin tecrübe ve deneyimlerini ne kadar artırabilirsek yetiştirecekleri öğrenciler ve gençler de verimli, tecrübeli bilgili olacak" şeklinde konuşacak.

Proje kapsamında 40'ar kişilik gruplar halinde öğretmelerin, Avrupa'nın çeşitli ülkelerine gönderilmesine devam edilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden "Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ocak 2015 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" Projesi haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   04:46
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   15:10
  • Akşam
   17:34
  • Yatsı
   19:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı