« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erzurum’a veda

Erzurum’da düzenlenen 25.Dünya Üniversiteler Kış Oyunları muhteşem bir törenle sona erdi. Sporcular Erzurum’a veda ederken 2013 yılında Slovenya’nın Maribor kentinde buluşmak üzere vedalaştılar.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

KAPANIŞ TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR

DÜNYA Üniversite Kış Oyunları’na 52 ülkeden katılan 1593 sporcu, dün akşam Erzurum 2011’e veda ederken, 2013 yılında Slovenya’nın Maribor kentinde buluşmak üzere veda ettiler. “Anadolu’nun zirvesinde buluşalım” sloganıyla Erzurum’a gelen ve 11 branşta yarışan sporculara toplam 522 madalya dağıtıldı.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, görkemli gösterilere sahne olan kapanış töreninde yaptığı konuşmada, oyunların düzenlenmesinde en büyük desteği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan gördüklerini belirterek, “Dünya Üniversite Kış Oyunlarını başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Spor tarihimizde yeni bir sayfa açtık” dedi. Erzurum Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, kapanış konuşmasında Erzurumlular tarafından ıslıklandı. Küçükler, oyunlar süresince gerekli ilgiyi göstermemesi ve hiçbir müsabakaya gelmemesi nedeniyle Erzurumluların tepkisine yol açtı. Öte yandan, oyunlarda önceki gün bir intihar teşebbüsü yaşandığı öğrenildi. Çok sayıda hap alan bir Çek sporcu, arkadaşları tarafından son anda hastaneye kaldırıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler