ERZURUM HABERLERİ

Erzurum’a Gelen AGİT Heyeti Estp İle Toplantı Yaptı

IHA
18.10.2015 - 10:55Son Güncelleme :

ESP TOPLANTISI

IHA

Kısa adı ESTP olan ve Erzurum’daki birçok sendika, vakıf ve derneğin bir araya gelmesiyle kurulmuş olan Erzurum Sivil Toplum Platformu Başkanı A.Mustafa Güvenli ve Yönetim Kurulu Üyeleri AGİT/DKİHB Sınırlı Seçim Gözlem Heyeti ile toplantıda bir araya geldi.
AGİT Sınırlı Seçim Gözlem Heyeti Başkanı Büyükelçi Ahrens’in talebi ile gerçekleştirilen toplantıda 1 Kasım seçimleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
AGİT Sınırlı Seçim Gözlem Heyeti Başkanı Büyükelçi Ahrens 26. Dönem Milletvekili Seçimlerini izlemek için Ankara’dan çalışmalara başladıklarını ve 18 kişilik heyetin 9 ayrı ilde gözlem yapacağını, Erzurum’un da bu iller arasında yer aldığını dile getirdi..
Büyükelçi Ahbrens, 26. Dönem Milletvekili Seçiminin AGİT’in Türkiye’de izleyeceği 6. seçim olacağını belirtti. Dışişleri Bakanlığı ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ile görüştükleri bilgisini paylaşan Ahbrens, “Seçim mevzuatına uyulup uyulmadığını gözlemlemek için buradayız” dedi.
Erzurum Sivil Toplum Platformu başkanı A.Mustafa Güvenli platform hakkında bilgi verdikten sonra Türkiye’nin 1950’den bu güne kadar yaptığı demokratik ve şeffaf seçimlerle hiçbir zaman ciddi anlamda bir şaibeye bulaşmadığını hatırlattı.
7 Haziran 2015 seçimlerinde özellikle PKK baskısı ile Güneydoğu’nun bazı yerlerinde oy kullanıldığının artık bilindiğini, 1 Kasım seçimlerine gidilirken de terör baskısının seçimler için tehdit oluşturduğunu söyledi.
Türkiye’nin demokrasi ve halkın kendini idare etme noktasında kat ettiği mesafeyi ortadan kaldırmak isteyen başta PKK olmak üzere bir çok terör örgütünün amacına ulaşamayacağını dile getiren Güvenli; AGİT heyetinin yapacağı çalışmaların da demokratik sınırlar içerisinde önemli olduğunu vurguladı.
1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26.dönem Milletvekili seçimlerinin terör baskısına rağmen Türkiye Cumhuriyetine yakışır bir disiplin ve duyarlılık ile yerine getirileceğine inançlarının tam olduğunun altını çizdi.
Toplantıya katılan Erzurum Sivil Toplum Platformu Yönetim Kurulu Üyeleri; Raci Solmaz, M.Hanefi İspirli, Kürşat Beyler, Abdulnasır Polat ve Fahrettin İlter’in sorularını cevaplandıran Ahbrens başkanlığındaki AGİT heyeti seçimlerden sonra hazırlayacakları raporun ESTP’ye de ulaştırılacağını söylediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erzurum’a Gelen AGİT Heyeti Estp İle Toplantı Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2015 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzurum’a Gelen AGİT Heyeti Estp İle Toplantı Yaptı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı