Gündem Haberleri

  Erzincan'daki festivalde korkunç ölüm!

  DHA / İHA
  22.07.2015 - 11:09 | Son Güncelleme:

  Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde devam eden doğa spor festivalinde, ABD'li sporcu Iae Fleanders paraşütünün açılmaması sonucu 500 metreden kayalıklara düşerek feci şekilde hayatını kaybetti. O anlar ise amatör kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

  Olay anında bölgeye ziyaret amaçlı gelen bir vatandaş atlayış yapan sporcuyu telefonunun kamerasıyla kaydetti. Görüntülerde ABD'li sporcu atlayışını gerçekleştiriyor ve paraşütünü açmaya çalışıyor. Ancak ayaklarına dolanan paraşüt açılmayınca önce kayalıklara sonra da nehre düşüyor. Olay anında büyük şok yaşayan izleyicilerin ise çığlıkları kayıtlara yansıyor.

  Erzincandaki festivalde korkunç ölüm

  ABD'li paraşütçünün ardından atlayış yapan bir diğer sporcu da arkadaşına yardım etmeye çalıştı. Sporcu, nehirde bulunan teknelerle kıyıya çıkarılırken, hemen ambulansla Kemaliye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı ancak paraşütçünün hayatını kaybettiği öğrenildi. Fleanders, sabah saatlerinde yaptığı wingsuit atlayışından sonra kaya tırmanışında çok büyük bir potansiyel olduğunu ve çok güzel bir atlayış yaptıklarını ifade etmişti.  FESTİVAL KOMİTESİNDEN AÇIKLAMA

  Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Etkinlikleri Organizasyon Komitesince yapılan yazılı açıklamada, sporcunun yaşamını kaybetmesinin ilçeyi yasa boğduğu belirtildi. Açıklamada, "37'nci Kültür ve Doğa Sporları Etkinlikleri kapsamında yapılan 'base jump' atlayışlarında sporcunun paraşütünden kaynaklanan teknik kaza sonucu ABD vatandaşı bir sporcumuz yaşamını kaybetmiştir. Değerli sporcumuzun ailesine, arkadaşlarına ve spor camiasına başsağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı.

  Etiketler: Erzincan
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı