ERZİNCAN HABERLERİ

Erzincan Ülkü Ocaklarından Doğu Türkistan’da Çin Zulmüne Tepki

IHA
02.07.2015 - 18:06Son Güncelleme :

ERZİNCAN ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI ÇAĞATAY MUTLU ÇİN ZULMÜNÜ PROTESTO ETMEK AMACIYLA YÜRÜYÜŞ YAPILACAĞINI AÇIKLADI

IHA

Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Doğu Türkistan Müslümanlarının Çin tarafından zulüm ve baskı altında bırakılmasını kınamak amacıyla 4 Temmuz Cumartesi günü yürüyüş düzenleyerek tepkilerini dile getirecek.
Ülkü Ocakları İl Başkanlığı geçtiğimiz Cuma günü Cuma namazına müteakiben gıyabı cenaze namazı kıldıklarını 4 Temmuz Cumartesi günü ise saat kulesinden Cumhuriyet Meydanına yürüyüş düzenleyerek basın açıklamasında bulunacağı belirtildi.
Konu hakkında basın açıklamasında bulunan Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanı Çağatay Mutlu “Doğu Türkistan olmak üzere Tüm Türk İslam Coğrafyasında zulme uğrayan soydaşlarımızın sesi olmak, zulme karşı dik durmak için Erzincan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak 4 Temmuz Cumartesi günü Saat kulesinde toplanacak ve Cumhuriyet Meydanına yürüyerek basın açıklamasında bulunacağız.
Yine Türk İslam coğrafyasında Soydaşlarımıza uygulanan zulümden dolayı Türkiye’ye gelmiş, ilimizde ve Ülkemizde bulunan Türkmen Soydaşlarımız için Genel Merkezimiz tarafından Tüm Türkiye’ de başlatılmış olan yardım kampanyasını Erzincan Ülkü Ocakları il Başkanlığı olarak ilimizde de başlattık ve devam ettirmekteyiz.
Başlatmış olduğumuz gıda yardım kampanyasında Soydaşlarımıza yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız yardımlarını İl Ocak binamıza teslim edebilir veya 553 646 85 24 iletişim hattı üzerinde ilgili koordinasyon ekibimizle irtibat kurabilirler.
Kimse bizden soydaşlarımızın içinde bulunduğu zor günlerde, yaşadıkları sıkıntılar karşısında sessiz ve tepkisiz kalmamızı beklemesin. Şartlar ve Bedeli ne olursa olsun biz sonuna kadar canımız, kanımız olarak bildiğimiz soydaşlarımızın yanında olacağız. Yapılan zulümlerin son bulmaması devam etmesi durumunda tepkimizi arttırarak, hangi platformda nasıl gerekiyorsa en sert şekilde göstereceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. Bu sebeple Erzincan Ülkü İl Başkanlığı Ocakları olarak Soydaşlarımıza yardım etmek ve onlara karşı uygulanan zulme dur demek için düzenleyeceğimiz faaliyetlerimizde ve 4 Temmuz yürüyüşümüzde Siyasi görüş ve Fikir ayrılığı gözetmeksizin Tüm Hemşehrilerimizi ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızı gerekli hassasiyeti göstermeye ve destek olmaya davet ediyorum.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Erzincan Ülkü Ocaklarından Doğu Türkistan’da Çin Zulmüne Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzincan Ülkü Ocaklarından Doğu Türkistan’da Çin Zulmüne Tepki haberi güncellenecektir.

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  14:52
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:42
Sayfa Başı