ERZİNCAN HABERLERİ

Erzincan’da 40 Bin Öğrenciye 40 Bin Kitap

IHA
09.10.2015 - 17:50Son Güncelleme :

ERZİNCANDA 40 BİN ÖĞRENCİYE 40 BİN KİTAP DAĞITILIYOR

IHA

Erzincan’da kitap okuma ve kitap okumayı aşılamak adına bir etkinlik düzenlendi.
Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediye Başkanlığının desteğiyle, Şuurlu Öğretmenler Derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erzincan Üniversitesi işbirliği ile “Erzincan Kitap Okuyor” programı kapsamında Yazar Sadık Yalsızuçanlar ve Mine Sota’nın katılımıyla imza günü gerçekleştirildi.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe Vali Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.
KİTAP KONUSUNDA İZDİHAM OLUŞMASINI YADIRGAMIYORUZ
Kitap okuma kampanyasının başarılı olması temennisinde bulunan Vali Süleyman Kahraman ve protokol mensupları, yazarlar Sadık Yalsızuçanlar ve Mine Sota’ya kitap imzalatarak kampanyanın başarılı olması temennisinde bulundular. Yoğun ilgi ve izdihamın olduğu programda emeği geçenlere teşekkür eden Vali Süleyman Kahraman, kampanyanın çok anlamlı olduğunu ve buna herkesin destek vermesi gerektiğine vurgu yaparak, “Bugün önemli bir olayı yaşıyoruz. İlimizde gördüğünüz gibi epeyi bir heyecan var. Bu heyecanı da okuyucularımızın kitapla buluşması olarak değerlendiriyoruz. Gördünüz gibi öğrencilerimiz, vatandaşlarımız yoğun bir ilgi gösteriyor hatta burada bir izdiham oluşuyor. Başka bir konuda izdiham oluşmasını yadırgarız ancak kitap konusunda izdiham oluşmasını yadırgamıyoruz. Bu çok sevindirici bir durum. Demek ki ilimizde okumaya karşı bayağı bir açlık var.
BİZİM İNANCIMIZDA “OKU” EMRİ VARDIR
Üniversitemizin koordinatörlüğünde koordinatör Rıfkı Erdem Bey’in çalışmasını biz önemsiyoruz. Üniversitemiz bunda önderlik ediyor. Yine Valiliğimiz ve Belediyemiz destek veriyor. Sivil toplum kuruluşlarının desteğini almak istiyoruz. Onların desteği var fakat daha fazla olmasını temenni ediyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın da kampanyaya yoğun bir ilgi göstermelerini bekliyoruz. Malumunuz bizim inancımızda ‘Oku’ emri vardır. Fakat maalesef bu emri fazla yerine getiremiyoruz. Tam tersini yapıyoruz. Bu bakımdan özellikle vatandaşlarımızın okumasını, yazmasını arzu ediyoruz. Ve her şeyin başta okumaktan geçtiğini, okumakla ilgili olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu konuda gördüğünüz gibi kampanyaya yoğun bir katılım var. Kampanyamız çok canlı geçiyor. İnşallah bunun devamını yapacağız. 40 bin kitabı öğrencilerimizle ve vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bunun için Türkiye’de önemli bir esas getiren iki yazarımız var, Mine Hanım ve Sadık Yalsızuçanlar. Kampanyamıza destek verdiler. Bununla beraber yine basınımız, medyamız destek veriyor. Ben basınımıza çok teşekkür ediyorum. Bu kampanya ilk etapta amacına ulaşmıştır. Türkiye diğer Avrupa ülkelerine kıyasla okuma oranında çok gerilerde. Dolayısıyla bu tür kampanyalara çok ihtiyacımız var. Hepimizin bu tür kampanyaları desteklemesi gerekir. Okumaya, yazmaya maddi ve manevi anlamda destek vererek bu kampanyaların desteklenmesi gerekir.” dedi.
Konuşmasının ardından öğrencilere kitap hediye eden Vali Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Yazarlar Sadık Yalsızuçanlar ve Mine Sota’ya şilt takdim ederken kampanya süresince ise 40 bin öğrenciye, 40 bin kitap dağıtılmasının hedeflendiği öğrenildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Erzincan’da 40 Bin Öğrenciye 40 Bin Kitap hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 17 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzincan’da 40 Bin Öğrenciye 40 Bin Kitap haberi güncellenecektir.

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:10
 • Yatsı
  18:42
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı