ERZİNCAN HABERLERİ

Erzincan Belediyesi Arıtma Tesisi yenileniyor

DHA
31.03.2016 - 17:22Son Güncelleme :
DHA

ERZİNCAN, (DHA)- ERZİNCAN Belediyesi, kullanılmakta olan Atık Su Arıtma Tesisini 200 bin nüfusa yetecek kapasiteye ulaştıracak. 

Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan tesis 2017 yılının Ocak ayı sonunda hizmet vermeye başlayacak. Yenilenen tesiste günlük 45 bin metreküp su arıtılacak. Tesis hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, mevcut arıtma tesisinin artık ihtiyacı karşılamayacak düzeye geldiğini bildirdi. Problemi ortadan kaldırmak için gerekli müracaatlarda bulunduklarını bildiren Başsoy şunları söyledi:

"Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde başvurumuz kabul gördü ve geçen sene ihalesi gerçekleştirilerek çalışmalara başlandı. Bu yıl onunda tesisimiz 200 bin nüfusa hitap edecek şekilde revize edilerek hizmet vermeye başlayacak. Buraya gelen atık sular son teknolojiyle arıtılarak tertemiz olarak Fırat havzasına aktarılacak.”

FOTOĞRAFLI

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Erzincan Belediyesi Arıtma Tesisi yenileniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 17 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzincan Belediyesi Arıtma Tesisi yenileniyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı