KAYSERİ HABERLERİ

Erzincan Belediye Başkanı Başsoy, Melikgazi'de

DHA
25.04.2016 - 13:48Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERZİNCAN Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç‘ı makamında ziyaret etti. Konuk Başkan, ''Erzincan Belediyesi olarak Melikgazi belediyesinin birikim ve tecrübelerinden yararlanmak istedik. Referans belediye olarak gerçekleştirmiş oldukları projeler ve yatırımlar hakkında bilgi aldık'' dedi.

Kayseri'deki belediyelerin çalışmalarının, hep Türkiye'de örnek gösterildiğini kaydeden Erzincan Belediye Başkanı Başsoy, ''Melikgazi Belediyesi 1989 yılında kurulmuş bir belediye olarak kuruluşunun 27. yılında büyük ölçüde şehirleşme göstermiş ve adeta büyük bir değişim ve gelişme göstererek örnek belediye çalışmaları ile merkez olmuştur. Biz Erzincan Belediyesi olarak Melikgazi belediyesinin birikim ve tecrübelerinden yararlanmak istedik. Referans belediye olarak gerçekleştirmiş oldukları projeler ve yatırımlar hakkında bilgi aldık. Özelikle çöp toplama, atıkların değerlendirilmesi, kentsel dönüşüm ve büyük ölçekli parklar ile kapalı semt pazaryerleri projelerini yakından görmek ve incelemek istiyoruz” diye konuştu. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, ''Melikgazi Belediyesi olarak Anadolu’da adeta parlayan bir merkez durumundayız. Çünkü Kayseri tarihi İpek yolu üzerinde olup zenginlikleri ve varlıkları ile bir bölge şehridir. Melikgazi Belediyesi olarak 1990’lı yıllarda başlatılan çalışmalar ile günümüzde örnek ve referans gösterilen yatırımlarımız ile birçok güzelliği hemşerilerimiz ile paylaşıyoruz. Bugün Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY birlikte çalışma alanları gezerek kendilerine projeler ve yatırımlar hakkında bilgi verilecektir. Kendileri şehrimizde görmekten son derece mutluyuz. Erzincan bizim can şehrimiz, kardeş şehrimiz geçmişten gelen bir dostluğumuz kardeşliğimiz vardır. Birçok ortak değerli paylaşan iki Anadolu belediye olarak yine birlikte projeler üreterek ortak kalkınma modellerini paylaşacağız'' ifadelerini kullandı. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erzincan Belediye Başkanı Başsoy, Melikgazi'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2016 tarihinde saat 13 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzincan Belediye Başkanı Başsoy, Melikgazi'de haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  18:32
 • Yatsı
  19:48
Sayfa Başı