« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erzik: İhracın eşiğinden döndük

FIFA İcra Kurulu Üyesi Erzik, "Ceza çok ağır. Bu da gösteriyor ki, ihracın eşiğinden döndük. FIFA bizi 2010 Dünya Kupası’ndan atabilirdi" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
UEFA Asbaşkanı ve FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik, Türkiye’ye verilen cezaların çok ağır olduğunu söyledi. Soruşturmayı en baştan itibaren büyük dikkatle takip ettiğini belirten Erzik, "6 maç seyircisiz oynama cezası çok ağır. Bu ceza da gösteriyor ki, ihracın eşiğinden döndük. Yani, FIFA bizi 2010 Dünya Kupası elemelerinden atabilirdi. Fakat bizde son günlerde boş yere iyimser bir hava gelişti. Havalimanındaki olaylar bizi ilgilendirmez dediler. Halbuki böyle bir şey yok. Futbol federasyonlarının sorumlulukları havalimanından başlıyor" dedi.

FIFA Disiplin Kurulu’nun bu cezaları, disiplin talimatnamesinin 50. maddesine dayanarak verdiğini vurgulayan Erzik, şöyle devam etti:

"50. madde faili meçhul maddesidir. Biz koridorda İsviçreli futbolcuya kimin vurduğunu tespit edemedik. Kimin vurduğu belli olmadığı için de faili meçhul oldu. Bu yüzden de Futbol Federasyonumuz böyle ağır bir ceza aldı."

<ı>ÇOK ÇALIŞTI

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye’nin en az ceza alması için çalışanların başında geliyordu.

Rakiplerimiz bayram yapıyor

FIFA’nın Türkiye’ye 6 maç seyircisiz ve tarafsız sahada oynama cezası vermesi, 2008 Avrupa Şampiyonası Elemeleri C Grubu’ndaki rakiplerimizi sevindirdi. Zira, bu karar Türkiye’nin elemelerde saha ve seyirci avantajından mahrum bırakılması anlamına geliyor ki, bu durum da rakiplerimizin ekmeğine yağ sürüyor. Özellikle grupta ilk 2’ye girme yarışında Türkiye’yi en büyük rakip olarak gören Yunanistan ve Norveç milli takımlarının yetkilileri tam anlamıyla bayram yapıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler