« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erzik: FIFA en doğru kararı verir

UEFA Asbaşkanı, Türkiye-İsviçre maçıyla ilgili olarak "FIFA, tarafsız ve herkesi memnun edecek bir karara varacak" dedi.

Şenol COŞKUNER
SON GÜNCELLEME
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, olaylı Türkiye-İsviçre maçıyla ilgili FIFA Disiplin Kurulu’nun kararının önümüzdeki hafta açıklanacağını ve maçın oynandığı sıralardaki tansiyonun bulunmadığını belirterek, "Benim inancım, sağlıklı, doğru, tarafsız, herkesi memnun edecek bir karara varacak, diye düşünüyorum" dedi.

İsviçre’deki temaslarını tamamlayarak dün İstanbul’a dönen Erzik, gözlemci raporlarının ağır olduğu yönündeki haberlerle ilgili şunları söyledi: "Bugün (dün) uçakta gazeteleri okudum. Raporla ilgili bazı şeyler yayınlanmış. Bu haberde gördüğümüz bazı önemli hatalar var. Ağırı hafifi değerlendirmek disiplin kurulunun işi" diye konuştu. Bundan sonra daha dikkatli olunması gerektiğini temenni ettiklerini kaydeden Enzik, "Bundan ders çıkarması gerekenler eşit oranda ders çıkarır. Biz de Türk futbolunun daha ileri gitmesi için uğraş verirken bu işlerle uğraşmak zorunda kalmayız" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz