ERZİNCAN HABERLERİ

Erzican'da Kent Güvenliği ele alındı

DHA
31.03.2016 - 13:16Son Güncelleme :
DHA

ERZİNCAN, (DHA)-ERZİNCAN’da Kent Güvenlik Danışma Kurulu (KGDK) 2016 yılının birinci toplantısı Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk başkanlığında gerçekleştirildi.

Polisevinde 29 Mart günü Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Halit Mutlu, Erzincan Üniversitesi Rektör yardımcısı Adem Başıbüyük, İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Jandarma Binbaşı Zafer Yener, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Muzaffer Coşkun ve kurum müdürleri katıldı. Toplantıda, öncelikle 2015 yılı yapılan toplantının kararları değerlendirildi.  Ardından metruk binalar, uyuşturucu madde kullanan ve bankamatik önlerinde dilenen çocuklar, sokak köpeklerindeki artış, aile içi şiddetin önlenmesi, öğrenci yurtları, yatılı okullarda bulunan öğrencilere yönelik muhtemel cinsel istismar olaylarının önlenmesi konusunda yapılacak çalışmalar ele alındı.

Gündem dışı olarak son günlerde tırmanışa geçen terör olayları değerlendirildiği toplantıda Emniyet Müdürlüğünce alınan tedbirler konusunda kurul üyeleri bilgilendirildi.

Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk toplantının çok verimli geçtiğini belirterek, ilin genel güvenlik konularında kurumların ve STK’ların görüşlerini dinlediğini, gündem konuları ile ilgili detaylı ve kapsamlı çalışmalar yapılacağını ifade etti.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Erzican'da Kent Güvenliği ele alındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erzican'da Kent Güvenliği ele alındı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı