ANKARA HABERLERİ

Eryılmaz Eren’e yanıt verdi: Gelsin anlatalım

Deniz GÜREL
21.10.2008 - 00:00Son Güncelleme :

İl Genel Meclisi Başkanı Eren’in "Şu anda Çankaya’da belediyecilik diye bir şey yok" diyerek sert bir dille eleştirdiği Çankaya Belediyesi’nden yanıt gecikmedi. Çankaya Belediye Başkanı Eryılmaz, "Emrullah Eren’in değerlendirmesi tipik bir ezber konuşmanın ötesinde herhangi bir anlam taşımamaktadır. Eren, belediyemiz tarafından gerçekleştirilen kaç tane projeden haberdardır?" dedi.

Deniz GÜREL

İL Genel Meclisi Başkanı Emrullah Eren’in Çankaya Belediyesi’ne yönelik eleştirilerine yanıt Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’dan geldi. Eryılmaz, "Emrullah Eren’in değerlendirmesi tipik bir ezber konuşmanın ötesinde herhangi bir anlam taşımamaktadır. Eren, belediyemiz tarafından gerçekleştirilen kaç tane projeden haberdardır?" dedi.

Eryılmaz’ın "Çankaya Belediyesi toplumun bütün kesimlerine dönük proje hazırlayan tek belediyedir" sözlerini kullandığı açıklamaları şöyle:

"Türkiye’de sadece AKP’li değil bütün belediyelerin toplamından fazla, tam 6 bin 13 tekerlekli sandalye dağıttık. Türkiye’nin her yerinden gelen tekerlekli sandalyeleri ücretsiz bir biçimde tamir edip geri gönderdik, gönderiyoruz. Yoksul yurttaşlarımızı zor durumdan kurtarmak ve onların temel gereksinmelerini karşılamak için Gıda Bankası kurduk. Şu anda 30 bin aileye yardım gerçekleştiriyoruz. Yoksul yurttaşlara 250 YTL’lik gıda kartı veriyor ve yurttaşlarımız gıda bankasına gelerek ihtiyaçları doğrultusunda alış-verişlerini yapıp evlerine dönüyorlar.Biz otobüsle halkın içinden geçerken onlara bir şey atma utancını kimseye yaşattırmadık. Halkın onurunu ve gururunu şovumuza kurban etmedik.

Halkımızın sağlıklı beslenmesi için Ankara’nın en büyük Organik Gıda Pazarını açtık. AKP sağlığı ticarileştirirken biz 8 olan sağlık ocağı sayımızı 28’e ve bu yıl sonu itibariyle 40 çıkardık. Her yıl 250 bin Çankayalıya sağlık hizmeti sunuyoruz. Sarın Eren’in bu çalışmalardan haberi var mı? Buna ek olarak Türkiye’nin en modern hastanesini açmak üzere olduğumuzu da sayın Eren’in bilgisine sunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin Çankaya’da sorumlu olmasına rağmen sadece 1 kilometre asfalt attığının farkında mı? Buna rağmen kendi asfaltımızı kendimiz ürettik ve Çankaya’yı kimseye muhtaç etmedik. Ayrıca Büyükşehir sorumluluğunda olan ama çözülmeyen 3 bin sorun noktasına müdahale ettik ve hepsine çözüm ürettik.

Gelsin çalışmaları anlatalım

Çankaya Belediyesi, belediyecilik tarihinde bir ilki gerçekleştirerek son bir yılda 113 yeni park inşa etti. Türkiye’de örneği olmayan kreşlerle çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Sineması, tiyatrosu, oyun parkı, farklı aktiviteleri ve uzman psikologlar gözetiminde en kaliteli eğitimi çocuklarımıza sağlıyoruz. Kadınlarımız için Kadın Sığınmaevi açtık. Büyükşehir’in sorumluluğunda olmasına rağmen sokak hayvanları için Türkiye’nin en modern hayvan barınağını kurduk. Eren acaba bu çalışmaları biliyor mu? Eğer biliyor ve bu değerlendirmeyi yapıyorsa ortada bir art niyet söz konusudur. Ama biz sayın Eren’in araştırma yapma gereği duymadan konuştuğunu ve Çankaya Belediyesi’ne haksızlık yaptığını düşünüyoruz. Ayrıca Eren Çankayalılar adına konuşamaz. En büyük karar verici halktır. Biz her gün 217 arkadaşımızla Çankaya’nın bütün evlerini ziyaret ediyor ve halkımızla sürekli bir biçimde iletişim kuruyoruz. Halkımız yapılan çalışmalardan son derece mutlu ve umutlu bir biçimde bizi karşılıyor. Son olarak Eren eğer ne yapıp yapmadığımızı merak ediyorsa ona çalışmalarımızın tümünü bütün açık yürekliliğimizle anlatmaya hazırız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Eryılmaz Eren’e yanıt verdi: Gelsin anlatalım haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:07
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı