ERZURUM HABERLERİ

Ervak Yeni Projeleri Masaya Yatırdı

IHA
08.09.2015 - 09:37Son Güncelleme :

ERVAK BAŞKANI ERDAL GÜZEL

IHA

Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK) yeni dönemde gerçekleştireceği projeler hakkında istişare toplantısı düzenledi.
Erzurum Barosu Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya ERVAK Başkanı Erdal Güzel, Profesör Dr. Erol Kürkçüoğlu, Abdurrahman Zeynal, ERVAK Kadın Kolları Başkanı Nuran Çelenk, Gençlik Komisyonu Başkanı Emre Çomaklı ve vakıf üyeleri katıldı. Toplantı öncesinde Dağlıca’da hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Açılış konuşmasını yapan Er-Vak Kadın Kolları Başkanı Nuran Çelenk, geçen yıl kültürel, eğitim ve inanç turizmi adı altında çalıştıklarını söyledi. Bunların yanı sıra Aziziye kaplıcalarının tanıtımı, özel günlerde çelenk koyma merasimlerine katılma, kadına şiddeti kınamak amaçlı yürüyüşlere katılma,15 günde bir konferanslar verdiklerini vurguladı. Çelenk, yeni dönemde gençleri yanlarına alarak daha aktif olacaklarını dile getirdi.
Görev alanlarının çokluğuna vurgu yapan Er-Vak Başkanı Erdal Güzel, “Bizim kapsam alanımız çok geniş. Kültürel ,sosyal ve sağlık anlamında vakfımız hep bir şeyler üretti; bu iyi bir kadromuzun olduğunun ifadesidir. Geçen yıl gençlerimizin yaptığı faaliyetler büyük bir kitleye ulaştı, bu güzel bir başarıdır. Biz, sivil toplum kuruluşu olduğumuz için kimseye bağlı değiliz, özgür hareket ediyoruz. Toplumda bir sorun varsa biz bunun üzerine gideceğiz. Biz her zaman siyasetten uzak duruyoruz herhangi bir algı oluşmaması için. Vakfımızda her türlü siyasi fikirden insanlar var, herkese de kapımız açıktır.”dedi.
Gençlik Komisyonu Başkanı Emre Çomaklı, geçen yıl uyuşturucuya karşı toplumsal anlamda farkındalık oluşturmak amacıyla tiyatro etkinliği ve bunun yanı sıra spor faaliyetleri, gezi organizasyonları düzenlediklerini vurgulayarak bu yıl tiyatroyla birlikte daha farklı kültürel faaliyetlere imza atacaklarını söyledi.
Toplantıda 2015-2016 döneminde yapılacak olan sosyo- kültürel faaliyetler masaya yatırıldı. Erzurum’un tarihini ve önemini dışarıya karşı nasıl daha iyi anlatabiliriz sorusu üzerinde duruldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Ervak Yeni Projeleri Masaya Yatırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 09 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ervak Yeni Projeleri Masaya Yatırdı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:21
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı