KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ’de Selçuklu konferansı

DHA
27.04.2017 - 17:24Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Tarih Araştırma Kulübü tarafından “Muhteşem Çağın Mütevazı Çocukları Selçuklular” konulu konferans düzenlendi.
Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Yazar Doç. Dr. Erkan Göksu konuşmacı olarak katıldı. Doç. Dr. Erkan Göksu, Selçukluların Türk tarihinin, 'üvey çocuğu' olduğunu söyledi. Göksu, “Günümüzde bütün üniversitelerde yapılan araştırmalara bakıldığında en az Orta Çağ tarihinin, Orta Çağ tarihinde ise en az Selçukluların araştırıldığı görülmüştür. Esasında Selçuklu tarihi, bütün üniversitelerde ders olarak okutuluyor. Bu konuda yazılmış birçok kitap ve yetişmiş çok sayıda araştırmacı var. Fakat buradaki kastım, çalışmalarını doğrudan doğruya Selçuklu tarihine yoğunlaştıran araştırmacıların olmamasıdır. Fakat bu durum sadece Selçuklular için geçerli değil, daha şanssız devletlerimiz de var. Örneğin, Gazneliler ve Karahanlıları da doğrudan doğruya araştıran araştırmacı sayısı yok denecek kadar az” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ERÜ’de Selçuklu konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 17 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ERÜ’de Selçuklu konferansı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı