KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ’de, ders gibi Türk musikisi konseri

DHA
26.04.2017 - 17:20Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Kültür-Sanat Komisyonu ve Cevher-i Musiki tarafından “Albert Bobowsky’den Ali Ufki’ye Türk Musikisinin Yazılı İlk Derlemeleri” konulu konser verildi.
ERÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Konser Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oya Levendoğlu Öner’in yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Konserin açılış konuşmasını yapan Cevher-i Musikinin kurucusu Prof. Dr. M. Hakan Cevher, Türk Musikisinin zaman içinde geçirdiği evrelerin önemli olduğunu söyledi. Prof. Dr. Cevher, “Cevher-i Musiki topluluğun amacı; Geleneksel Türk Musikisinin her türüne aynı mesafede durarak geçmişten günümüze kadar Türk Musikisinin geçirdiği evreler üzerinde akademik çalışmalar yapmak ve bunları icraya dökmektir” dedi. 

Türk Musikisinin yazılı ilk eserlerinin seslendirildiği konserde, Tolga Meriç, Kaşif Demiröz, Mehmet Yalgın, Ergün Karadağ, Sami Büyüköztekir ve Serkan Çelik görev aldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ERÜ’de, ders gibi Türk musikisi konseri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ERÜ’de, ders gibi Türk musikisi konseri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı