KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ’de 'Beceri ve Yeterlik Temelli Öğretim' semineri düzenlendi

DHA
09.05.2017 - 11:14Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- ERCİYES Üniversitesi (ERÜ), Erciyes Üniversitesi Vakfı ve Avrupa Tarih Eğitimcileri Birliği (EUROLIO) tarafından 'Sosyal Bilgiler ve Tarih Derslerinde Farklılaştırılmış, Beceri ve Yeterlik Temelli Öğretim' konulu seminer düzenlendi.
Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (ERUSAM) Müdürü Doç.Dr. Cevdet Kırpık ve EUROCLIO Direktörü Jonathan Even Zohar konuşmacı olarak katıldı. Seminerin açılış konuşması yapan ERUSAM Müdürü Doç. Dr. Cevdet Kırpık, proje amacının sosyal bilgiler öğretmenleri, tarih öğretmenleri ve öğretmen adaylarının farklılaştırılmış öğretim konusunda kapasitelerini artırmak olduğunu söyledi. Doç.Dr. Kırpık, şöyle dedi:
“Projedeki esas amaç; sınıflarda bilgi, beceri ve yetenek bakımından farklı düzey ve özelliklere sahip öğrencilerden hiçbirinin göz ardı edilmeksizin daha ileriye taşınmasıdır. Proje kapsamında saha çalışmaları ile geliştirilecek etkinlikler için ihtiyaç analizi yapıldı. 26 öğretmen ve 250 öğretmen adayından nitel ve nicel araştırma yöntemleri ile veriler belirlendi. İhtiyaçlar göz önüne alınarak etkinlikler geliştirildi ve teorik altyapı oluşturuldu. Daha sonra projenin amacına yönelik olarak 83 öğretmen ve öğretmen adayına bir hafta süre ile eğitim verildi.”
EUROCLIO Direktörü Jonathan Even Zohar ise, tarih eğitimindeki amacın kültürel, dinsel ve dilsel farklılıkları kucaklamak olduğunu söyledi. Zohar, şöyle konuştu:
“Tarih eğitimindeki amaç, kültürel, dinsel ve dilsel farlılıkları kucaklamaktır. Günümüzdeki deneyim ve mücadelelere olan ilgisini kavrayabilmektir. Aynı zamanda tarih geçmiş hakkındaki tek bir gerçeği iletmek değildir. Küresel bakış açısı sunmak, geçmişin farklı şekillerde algılandığına dikkat çekmektir.”

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ERÜ’de 'Beceri ve Yeterlik Temelli Öğretim' semineri düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ERÜ’de 'Beceri ve Yeterlik Temelli Öğretim' semineri düzenlendi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı