KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ Üroonkoloji Konseyi eğitim toplantısı yapıldı  

DHA
09.05.2017 - 11:13Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Üroonkoloji Konseyi eğitim toplantısında prostat kanseri ve prostat kanserinde yeni tedavi yöntemleri ele alındı.
Bir otelde yapılan eğitim toplantısına, üroloji, onkoloji, radyasyon onkoloji, nükleer tıp, radyoloji, patoloji, geriatri, psikiyatri ile fizik tedavi ve rehabilitasyon branşlarından çok sayıda akademisyen katıldı. Eğitim toplantısı hakkında bilgiler veren ERÜ Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç.Dr. Abdullah Demirtaş, üroonkoloji konusunda geniş katılımla gerçekleştirilen bu toplantıda prostat kanserini tüm detayları ile konuştuklarını söyledi. Doç.Dr. Demirtaş, şöyle dedi:
"Prostat kanseri dünyada ve ülkemizde erkekler arasında görülen en sık görülen kanser türüdür. Diğer kanser türlerinde olduğu gibi prostat kanserinde de erken teşhis ve tedavi önemli rol oynamaktadır. Gerek kanser şüphesi olan hastalara tanı konulması aşamasında, gerekse prostat kanseri tanısı aldıktan sonra hastaya uygulanacak tedavi planı multidisipliner  (üroloji, onkoloji, radyasyon onkolojisi, radyoloji, nükleer tıp, patoloji, psikiyatri, fizik tedavi, geriatri gibi birden fazla tıp dalını içeren) yaklaşım ve ciddi bir takip gerektirmektedir. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren üroonkoloji konseyi öncülüğünde, Kayseri ve civarındaki merkezlerden yaklaşık 10 farklı branştan katılımcılar ile bu toplantıyı düzenlemiş bulunmaktadır. Toplantıda prostat kanseri tanısından tedavisine ve hasta takibine kadar birçok bilimsel konuda oturumlar düzenlendi ve en güncel bilgiler ışığında prostat kanserine yaklaşım tartışıldı. Gelişen teknoloji ile birlikte erken teşhiste rol oynayan faktörler değerlendirildi. Erciyes Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi desteği ile Üroloji Anabilim Dalı bünyesine yeni kazandırılmış olan ve multiparametrik MR ile prostat biyopsisi yapabilmeye olanak sağlayan erken kanser teşhisinde çok önemli role sahip olan son teknoloji füzyon ultrason cihazı tanıtıldı.”
ERÜ öğretim üyesi Doç.Dr. Demirtaş, oldukça verimli geçtiğini belirttiği toplantıyı belirli aralıklarla sürdüreceklerini ekledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ERÜ Üroonkoloji Konseyi eğitim toplantısı yapıldı   hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ERÜ Üroonkoloji Konseyi eğitim toplantısı yapıldı   haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı