KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ “Ölçme Değerlendirme Eğiticilerin Eğitimi Çalıştayı" düzenledi

DHA
30.11.2017 - 14:51Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

DHA

KAYSERİ,(DHA) - ERCİYES Üniversitesi “Ölçme Değerlendirme Eğiticilerin Eğitimi Çalıştayı” başladı. Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Erciyes Üniversitesi’nde kalite sürecine 1990’lı yıllarda başlandığını ve büyük özveri gerektiren bu süreçte üniversitelerinin gerek kalite, gerekse araştırma-geliştirme çalışmalarında önemli yere geldiğini kaydetti.

Düzenlenen çalıştaya, Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Doğan ve Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Akın Ünal, kalite komisyonu üyeleri ile çok sayıda akademisyen katıldı.

Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven konuşmasında Erciyes Üniversitesi’nin kalite sürecine 1990’lı yıllarda başladığını, uzun ve özveri gerektiren bu süreçte üniversitelerinin gerek kalite, gerekse araştırma-geliştirme çalışmalarında önemli yere geldiğini kaydetti. Rektör Güven, “Hepinizin bildiği gibi Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından üniversitelerde bir dış değerlendirme süreci başlatıldı. Bu dış değerlendirme sürecine geçen yıl 20 kadar üniversite dâhil edilmişti. Bu 20 üniversite arasında Erciyes Üniversitesi de yer almıştı. Bu yılda süreç 50 üniversite de devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda da diğer üniversitelerde devam edecek. Üniversitelerde dış değerlendirme süreci 3 yıl içerisinde tamamlanacak ve 5 yılda bir tekrarlanacak. Bu süreçte, üniversitemizin değerlendirildiği takım tarafından çok önemli ve olumlu tepkiler aldık.  Bu da Erciyes Üniversitesinin kaliteye verdiği önemin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Tabi Erciyes Üniversitesi’nde bu kalite çalışmaları sadece Yükseköğretim Kalite Kurulunun kurulmasından sonra başlamadı. Aslında 1990’lı yıllara kadar uzanmaktadır. İlk çalışmalar belki ISO 9001 çalışmalarıyla başladı. Daha sonra bazı birim veya bölümlerin akreditasyonu süreci ile devam etti. Erciyes Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu kurulmadan önce kendi komisyonunu kurmuş olan bir üniversitedir. Dolayısıyla kalite süreci üniversitemizde yeni başlayan bir süreç değil. Ama son zamanlarda biraz daha kurumsal bir kimliğe kavuşmaya başladı. Bütün Türkiye’de de bunun böyle olmasını diliyorum. Bu süreçler uzun ve özveri gerektiren süreçler. Burada kalite komisyonumuzun değerli üyeleri var. Onların çok büyük emekleri var. Emek sarf etmeye devam ediyorlar. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ERÜ “Ölçme Değerlendirme Eğiticilerin Eğitimi Çalıştayı" düzenledi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:59
 • Akşam
  18:28
 • Yatsı
  19:45
Sayfa Başı