KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ Mimarlık Fakültesi’nde Tasarım Çalıştayı

IHA
24.02.2015 - 12:27Son Güncelleme :

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ TARAFINDAN “BİZİM İÇİN ŞEYLER” BAŞLIKLI TASARIM ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.

IHA

Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından “Bizim İçin Şeyler” başlıklı tasarım çalıştayı düzenlendi.
Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri ve öğrencilerinin bir arada sürdürdükleri “Bizim İçin Şeyler” temalı çalıştayda bütün tasarımların üzerine Mimarlık Fakültesi’nin logosunun çizildiği farklı tasarımlar dikkat çekti.
Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gonca Büyükmıhçı çalıştay hakkında bilgi verdi; “Sürekli bu tür etkinlikler yapıyoruz. Fakat bu etkinlik bizim için ayrı bir önem taşıyor. Biliyorsunuz mimarlar ve tasarım odaklı çalışan insanlar olarak hep başkaları için bir şeyler tasarlarız. İlk defa “bizim için şeyler” tasarlıyoruz. Çalıştayın adı da “Bizim İçin Şeyler” zaten. Bu çalışma öğrencilerin kendi bulundukları kurumlarına aidiyetlerini, anılarını pekiştirmeye yönelik olarak kendilerinin kullanmak istedikleri küçük objeleri tasarlamaları için onlara fırsat sunuyoruz.” dedi.
Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanlık girişinde bir satış birimi oluşturduklarını da belirten Doç. Dr. Gonca Büyükmıhçı, burada tasarlanan ürünleri satışa sunacaklarını, bu tür çalıştayların bütün büyük üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri’nde olduğunu ve aidiyet anlamında yararlı şeyler olduğunu belirtti.
Çalıştaya davetli olarak katılan Yüksek Endüstri Tasarımcısı ve İç Mimar İldem Arabacıoğlu da öğrencilerle yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Arabacıoğlu; “Öğrencilere öncelikle üretilebilir tasarım ürünleri tanıtmak amaçlı küçük bir seminer verdik, bir sunum ve ardından çalışmalara başladık. Benimde bulunduğum grupta çok amaçlı ürünler tasarlandı.” dedi. Panonun üzerine keçe ile yapılan Erciyes Üniversitesi’ni Erciyes Dağı’nın silueti ile birleştiren tasarım dikkat çekti.
Farklı ve kişisel tasarımların yer aldığı çalıştay, Mimarlık Fakültesi Dekanlık girişinde oluşturulan satış ofisinde sergilendi. Ayrıca çalıştayda yer alan öğrenci ve akademisyenlere katılım belgesi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ERÜ Mimarlık Fakültesi’nde Tasarım Çalıştayı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 12 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ERÜ Mimarlık Fakültesi’nde Tasarım Çalıştayı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı