KAYSERİ HABERLERİ

ERÜ’de Modern Psikolojide Yeni Yaklaşımlar Konferansı

IHA
27.03.2015 - 11:24Son Güncelleme :

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ KÜLTÜR SANAT KOMİSYONU TARAFINDAN SOSYOLOJİ GÜNLERİ KAPSAMINDA “MODERN PSİKOLOJİDE YENİ YAKLAŞIMLAR” BAŞLIKLI KONFERANS DÜZENLENDİ.

IHA

Erciyes Üniversitesi Kültür Sanat Komisyonu tarafından Sosyoloji Günleri kapsamında “Modern Psikolojide Yeni Yaklaşımlar” başlıklı konferans düzenlendi.
Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonun’da gerçekleştirilen etkinliğe Psikiyatr Dr. Mustafa Merter konuşmacı olarak katıldı. Kayseri’deki tarihten ve maneviyattan epeyce etkilendiğini dile getiren Merter; “Çok güzel bir ilde yaşıyorsunuz, burada Osmanlı’nın Selçuklu’nun izleri o kadar hissediliyor ki Buram buram maneviyat kokuyor.” dedi.
Öğrencilere modern psikoloji alanında önemli bilgiler veren Psikiyatr Dr. Mustafa Merter, kendi kültürümüzden ve maneviyatımızdan kopmadan hayatımızı devam ettirmemiz gerektiğine değinerek; “Başından beri bize, insanın ne olduğu yanlış anlatıldı. Yanlış kaynaklara dayanarak insan bize anlatıldı. Bizde o klasik batı anlayışımız ile ne anlatıldıysa, aklımızdan, vicdanımızdan, kalbimizden geçirmeden ya da kısmi olarak geçirerek kabul ettik. Artık ciddi bir şekilde bizimde bir psikoloji ekolü oluşturmamız lazım ve kaynağımızın da Kuran’ı Kerim ve Hadis-i Şerifler olması gerektiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ERÜ’de Modern Psikolojide Yeni Yaklaşımlar Konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2015 tarihinde saat 11 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ERÜ’de Modern Psikolojide Yeni Yaklaşımlar Konferansı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ağustos 2019, Cumartesi
 • İmsak
  04:23
 • Güneş
  05:52
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:29
 • Akşam
  19:29
 • Yatsı
  20:52
Sayfa Başı