GeriFutbol Ertuğrul Sağlam'dan Fenerbahçe'ye gönderme
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  115
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ertuğrul Sağlam'dan Fenerbahçe'ye gönderme

Ertuğrul Sağlam'dan Fenerbahçe'ye gönderme
refid:7652039 ilişkili resim dosyası

Ertuğrul Sağlam, "Sıfır puan alan takımları göz önünde bulundurursak bizim başımıza gelen de bir olumsuzluk" dedi.

Liverpool - Beşiktaş maçının fotoğrafları için tıklayın

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Salı günü Liverpool karşısında aldıkları 8-0'lık tarihi yenilgi üzerine BJK Nevzat demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

"Camiamızdan ve taraftarımızdan tekrar özür diliyoruz" diyerek sözlerine başlayan Ertuğrul Sağlam, şöyle konuştu;

"Futbolda böyle anormal sonuçlar olur. Roma da Manchester United'a farklı yenildi. Bunu bir iş kazası olarak değerlendirmek istiyoruz. Bundan sonra alınan bu üzücü skoru nasıl telafi ederiz, bunun arayışı içerisindeyiz. Bu üzüntüyi biz yaşattık, bu sıkıntılı ortamdan çıkartacak olan da bizleriz.

15 gün önce kahraman ilan edilen aynı cocuklar, maalesef 15 gün sonra böyle maç oynadılar. Dün seyahatten geldikten sonra futbolcular kendi aralarında bir toplantı yaptılar. Oluşan bu durumdan kendilerine büyük pay çıkardılar. Cumartesi gününün çok önemli olduğunu söylediler. Sivas maçı için söz verdiler. Çocuklar bana böyle bir fırsatı kullanmak istediklerini söylediler. Cumartesi günkü Sivasspor maçına bu çocuklarla çıkacağız. Cenaze evinde düğün yapanları gördükten sonra özellikle taraftarımızdan Beşiktaş'ı seven insanlardan, camiamızdaki sağduyulu insanlardan birlik beraberlik adına kesinlikle destek istiyoruz. Beşiktaş'ı seven insanların bu çağrımıza kayıtsız kalmayacakları düşünüyoruz.

Kıyamet kopartacak hatalardan bu sezon en az bizim başımıza 4-5 tane geldi. Bu hatalar olmadığı taktirde bugün takımımız ligin tepesinde olduğunu düşünebiliriz. Şampiyonlar Ligi'nde sıfır puan alan takımları göz önünde bulundurursak bizim başımıza gelen de bir olumsuzluk. Futbolda geçmişle yaşanmıyor.

Sendeledik ama başkanımızla teknik kadromuzla dimdik ayaktayız. Camiamıza o güzel günleri yaşatmak içi o gücü kendimizde görüyoruız. Herkes bunu böyle bilsin. En kısa zamanda bunu göstereceğiz."

Ertuğrul Sağlam, Liverpool maçında 8 gol yiyen kaleci Hakan'la ilgili olarak,"Hakan iyi bir profesyonel ve oluşan bu mevcut durumdan kurtulmak için kendisi çok büyük bir çaba gösterecektir. Biliyorsunuz bir psikolog ile çalışıyoruz. Ondan da yardım isteyeceğiz. Etrafındaki insanların kendisine destek olması gerekir. Lütfen bu hassasiyeti gösterelim" dedi.

Liverpool maçından alınan skoru, Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylara bağlamamak gerektiğini vurgulayan Sağlam, "Sezon başında oyuncu planlaması yaparken, kadroyu oluştururken, şu anda kardomuzdaki futbolcuların birçoğundan daha fazlasını bekliyorduk açıkçası. Bundan sonraki dönemde inşallah o performansı ve kaliteyi yakalarız" diye konuştu.

Siyah beyazlı yönetimin Sivasspor karşılaşmasına PAF takımla çıkma kararı aldığının hatırlatılması üzerine genç çalıştırıcı, "Teknik heyetin ve futbolcuların istekli olması sonucunda, PAF takımla çıkma kararından vazgeçtik. Önümüzde 6 lig maçı ve 2 Şampiyonlar Ligi karşılaşması var. Bu karşılaşmaları da biz bu oyuncu kadrosuyla oynayacağız. Devre bittikten sonra yeniden bir değerlendirme yapacağız" ifadelerini kullandı.

Liverpool maçı sonrası istifa ettiği şeklindeki habelere değinen Sağlam, şöyle konuştu;
"Maçtan sonra Başkan Yıldırım Demirören ile yaptığımız görüşmede kendisine, 'Takımın menfaati adına herhangi bir şey yapmamız gerekiyorsa ben hazırım' dedim. Kendisi, kesinlikle böyle bir şeyin olmayacağını, biz burada olduğumuz sürece hep beraber olacağımızı ifade etti. Zaten istifa etmeyi düşünseydim, kesinlikle görevimi bırakacağımı açıklar, dönmezdim. Bundan sonraki dönemde de eğer bir şeylerin olamayacağına karar verirsem, bu konuda inancımı yitirirsem, açık ve net bir şekilde başkanımıza iletirim."

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle