« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ertuğrul Sağlam Hasselbaink'i istemedi

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot ile görüştü.

DHA
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş, 7 Temmuz'dan bu yana Avustarya'da sürdürdüğü hazırlık kampının son antermanını bu sabah saatlerinde gerçekleştirdi. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, oyuncularına taktik ağırlıklı bir çalışma yaptırdı.

Antrenman sonrası genç teknik adam, Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot ile kısa bir görüşme yaptı. Sağlam'ın, Kolot'dan takıma alınacak iki yabancı futbolcu konusunda son bilgileri aldığı öğrenildi. Jimmy Floyd Hasselbaink'in adının yer aldığı konuşmada Sağlam'ın, hala istediği özelliklerde bir oyuncunun olmadığını ve Hasselbaink'in istemediğini belirtti.

Öte yandan Celal Kolot, önümüzdeki sezon takımın prim sisteminin değişeceğini futbolculara maç başı değil de sezon sonu yakalanacak başarıya toplu prim vermeyi düşündüklerini ifade etti.

Kolot, bu konuda geçen sezonun UEFA Kupası şampiyonu Sevilla'yı örnek aldıklarını dile getirerek,"Sevilla UEFA Kupası şampiyonu olmasına rağmen futbolcuları 30 bin Euro prim almış. Biz Navarro ile transfer görüşmeleri yaparken öğrendiğimiz bu bilgi karşısında şaşırmıştık. Ancak yönetim kurulu, bu konu hakkında kesin bir karar vermedi. Bazı yönetici arakadaşlarımız sezon içinde de bu havuzda toplanan primlerin yüzde 30'nun verilmesini dile getiriyor. Son kararı önümüzdeki günlerde vereceğiz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz