« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ertuğrul Sağlam eleştirilere kızdı

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Kişiliğimize bir şey söylemeye kalktığınız zaman biz de cevap vermek zorunda kalıyoruz. Bizi tarzımızın dışında konuşmaya mecbur bırakmayın” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karabükspor maçı hazırlıklarını sürdüren Bursaspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, antrenman sırasında saha kenarında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Suni gündem de olsa kaos ortamı oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Sağlam, paniğe kapılacak bir durum olmadığını ifade etti.

Sağlam, kendileri için güzel bir gün olduğunu dile getirerek, “Güzel bir gün olmasının en önemli sebeplerinden biri özel misafirlerimiz var. Nilüfer İş Okulu ve engelli kardeşimiz var. Sağ olsunlar, bize moral vermeye gelmişler. Birçok insanın yapamadığı şeyi bu engelli arkadaşlarımız yapıyor. Onlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

-“Biz bu taraftarın hayal edemeyeceği başarıları elde ettik”-

Sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini kaydeden Sağlam, “Avrupa kupasında aldığımız mağlubiyet maalesef bizi Avrupa kupalarından eledi. İki gün sonra ortaya konan mücadele, olayı sahiplenme arzusu bizi umutlandırdı. Bizim yanımızda olan bir çok kesimi mutlu edip umutlandırmasa da...” diye konuştu.

Yaklaşık 3 senedir şehrin ve taraftarın hayal edemeyeceği başarılar elde ettiklerini belirten Sağlam, “Her fırsatta da bu başarıyı paylaştık. Ama bir defa daha gördük ki maalesef biraz tökezlediğimiz zaman, sıkıldığımız zaman, birçok kesim bundan önce defalarca olduğu gibi ağır eleştirilerde bulundular” değerlendirmesini yaptı.

-“Tarzımızın dışında konuşmaya mecbur bırakmayın”-

Sağlam, eleştirilere bir şey söylemediklerini belirterek, “Takım çalıştırma kalitemiz sorgulandı, takım tertibini ortaya koymada sıkıntı olduğunu söylediler. Oyunu okuyamadığımızı söylediler. Başarıların çoğunun katkımız olmadan gerçekleştiğini söylediler. Bunların hepsine saygıyla yaklaştık” dedi.

Gelen eleştirilerin futbolun dışına çıkıp, kişiliği eleştirmeye vardığı için bu konuşmayı yapma ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Sağlam, “Her türlü eleştiriyi yapabilirsiniz. Futbol kalitemizle alakalı. Ama kişiliğimize bir şey söylemeye kalktığınız zaman, biz de cevap vermek zorunda kalıyoruz. Bizi tarzımızın dışında konuşmaya mecbur bırakmayın. Lütfen bu konuda biraz hassas olun” ifadesini kullandı.

-“Paniğe gerek yok”-

Sağlam, kaos ortamı oluşturulmaya çalışıldığını yineleyerek, “Biz bundan önceki dönemde de böyle olumsuz süreçler yaşadık. Kötü oynadığımız dönemler yaşadık. Ama hepsinden güçlü çıktık ve Bursaspor'u her yerde layıkıyla temsil ettik. Bu yine böyle olacak” değerlendirmesini yaptı.

Ertuğrul Sağlam, ortada karamsar tablo çizecek bir durum olmadığını dile getirerek, şöyle devam etti: “Paniğe kapılacak durum yok. Biz de cumartesi günü tekrar çıkışı başlatabilmek için oyuncularımızla gece gündüz çalışıyoruz. Karabükspor maçını nasıl kazanırız ve üst sıralar için mücadele veririz, bunun için çalışıyoruz. Bize destek olun. Bizim yanımızda olun. Bazı gruplar bu fırsatı kullanmaya çalışıyor. Şehrin içinde belli kesimler bu durumdan faydalanmaya çalışıyor. Bir tane Bursaspor var. Başka Bursaspor yok. Bütünlük oluşturalım ve birbirimize kenetlenelim. Önümüzde güzel bir fırsat var ve bunu değerlendirelim. Bize yardımcı olmanızı istiyoruz.”

Sağlam, takımla ilgili ise “Serdar'ın sakatlığı devam ediyor. N'Diaye şanssız bir sakatlık yaşadı. Ozan İpek yeni yeni takımla antrenmanlara başladı. Onun dışında eksiğimiz yok. Tuncay ve Belluschi'nin takıma katılmasından sonra kadro derinliği oluşturduk. Çıkıp Bursaspor'a yakışan mücadeleyi cumartesi günü sahada sergileyeceğiz. 3 puanı alarak yeniden bir çıkışın başlangıcını gerçekleştireceğiz. Bu konuda kendimize güveniyoruz” ifadesini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz