Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ertuğrul Sağlam: Ekonomik sıkıntı çekiyoruz

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, pazar günü oynayacakları Denizlispor maçı, kulübün içinde bulunduğu maddi kriz ve transfer haberleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cemil KISIK / BURSA (DHA)
SON GÜNCELLEME
Sağlam, "150 milyonluk bütçelerle mücadele eden takımların en azından yarısına yakın bir bütçeyle mücadele etmeliyiz" dedi.

Bursaspor Özlüce Tesisleri'nde haftalık basın toplantısı düzenleyen Ertuğrul Sağlam, 2. Başkan Osman Çelik ve Başkan İbrahim Yazıcı'nın ardından kulübün maddi kriz içinde olduğunu söyledi.

Sağlam, ekonomik olarak sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. UEFA'nın konuşulduğu bugünlerde şehrin katkısının yetersiz olduğunu vurgulayan Sağlam, "Bugünlerde kongre sürecinin yaşanması da bizi sıkıntıya sokuyor. Oyuncularımızın dış etkenlerden etkilenmemeleri güzel. Şehrin katkısının az olması finansal anlamda bizi rahatlatamıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yaptığı ziyarette kalıcı gelirler hakkında görüştük. Büyük hedefler için birlikteliği, bütünlüğü şehir genelinde oluşturmalıyız. Katkıda bulunularak bazı sorunlar çözülmeli. Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Beşiktaş ve Sivasspor ile nasıl yarışırız, nasıl geçeriz, bunun hesabını yapıyoruz. 150 milyonluk bütçelerle mücadele eden takımların yanında bizim de en azından onların bütçelerinin yarısına yakın bir bütçeyle mücadele etmemiz gerekir" dedi.

KONGRE SIKINTI YARATTI

Kongre sürecinin sıkıntı yarattığını da belirten Ertuğrul Sağlam, "Şimdiye kadar gelecek sezonla ilgili transfer planlamalarını yaparak bitirmeliydik. Bugün farklı konuları konuşmamız gerekirken, ekonomik sıkıntı ve kongre sıkıntısıyla haşır neşir oluyoruz. Bu da bizi olumsuz etkiliyor. Elimizden geldiğince etkilenmeden taraftarımızın beklentilerine cevap vermeye çalışıyoruz. Taraftarın da bu konuda yardımlarını istiyoruz. Buna göre davranmalarını, daha dikkatli olarak sorumluluk almalarını istiyoruz" dedi.

Olası kongrede yönetimin değişmesi sonucunda kendisinin nasıl bir tavır alabileceğinin sorulması üzerine Sağlam, "Biz 3.5 yıllık programı Başkan İbrahim Yazıcı ile yaptık. Taraftar ve camia bizi seviyor. Ellerinden gelen desteği verdiler. Beklentilere karşılık vermeliyiz. Buna cevap veremezsek taraftara mahçup olmak istemem. Başım dik, anlım açık olarak sahaya çıkmalıyım. Eğer veremeyeceğim bir hesap ortaya çıkarsa, işte o zaman düşünürüm" diye konuştu.

FENERBAHÇE'NİN DURUMU ALEYHİMİZE İŞLİYOR

Denizlispor maçının önemine değinen Ertuğrul Sağlam, rakibin içinde bulunduğu durumun kritik olmasının altını çizdi. Sağlam, "İki takımın da ligin geri kalan kısımlarında puan kayıplarının telafisi yok. İki takım için de önemli bir maç. Rakibimizin deplasman duygusuyla oynayabilirler, bizim puan kaybına tahammülümüz yok. İyi mücadele, iyi futbol ile 3 puana ulaşacağımıza inanıyorum. Üstümüzdeki rakiplerimizin birbirleriyle oynayacağı karşılaşmaları düşünürsek önümüzdeki haftalara bakacağız. Fenerbahçe Türkiye Kupası'nda final oynayacak. Bu da ligde bizim aleyhimize işliyor. Fenerbahçe haricinde takımları altımıza alarak 5'inci olmayı düşünmeliyiz" dedi.

Takımda cezalı oyuncunun olmamasının sevindirici olduğunu belirten Sağlam, "Romaschenko'nun tedavisi sürüyor. Volkan Bekiroğlu'nun bir sakatlığı var ve durumunun netleşmesini bekliyoruz. Güzel kadromuz var" şeklinde konuştu.

SARP DEVAM ETMELİ

Ertuğrul Sağlam, Sercan ve Volkan'ın sözleşmelerinin sürdüğünü, bu iki oyuncunun başka takımlara transferinin kulübün iznine bağlı olduğunu da belirterek, "Taraftarımız endişelenmesin, onları bırakmak istemiyoruz. Mustafa Sarp'ın sözleşmesi ise sona eriyor. Mustafa iyi oyuncularımızdan biri. Bununla ilgili yönetime rapor verdim, devam etmesini istiyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz