« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ertuğrul kurtardı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Beşiktaş, ilk 45 dakikayı beklenmedik bir top kaybı yüzdesiyle oynuyor ve beklentilerini sahaya taşımakta sıkıntılar yaşıyordu.

Orta sahanın servis adamı Şifo, Bülent'in markajında kayboluyor, Yankov, Tayfur ve diğerlerinin gayretleri de sadece fizik mücadeleyle sınırlı kalıyordu.

Toshack, Beşiktaş'ın iki kanat adamı Erkan ve Mutlu'yu çizgiye yakın oynatıyordu. Ve bu bölgelerden G.Saray'ın K.Hakan ve Arif'le taşıyacağı toplara set oluşturuyordu. Yani, Erkan ve Mutlu'nun ilk görevleri önce savunmayı düşünmekti. Beşiktaş ilk 45 dakikada G.Saray'a hiçbir pozisyon rahatlığı vermiyordu. Oysa, rakip kalede yakaladığı üç fırsat ilk yarının skorunu kolayca değiştirebilir, hatta sonuca bir garanti getirebilirdi. İlk fırsatta Erkan kötü vuruşlarından birini tekrarlıyor, diğerleri Oktay'ın ayaklarında harcanıp gidiyordu.

G.Saray'ın ikinci yarı başında attığı gol, Beşiktaş savunmasının klasik hatalarından kaynaklanan bir şaşkınlık örneğiydi. Dört Beşiktaşlı defans adamının 1.60'lık Okan'a vurdurduğu kafa topuna üretilecek hiçbir mazerete sıcak bakmıyorum. Ve Toshack'ın gol sonrası kenara çektiği Oktay'ın yerine neden Nihat dururken Emre'yi aldığına da bir anlam veremiyorum. Eğer bu değişiklik Ertuğrul'u forvete göndermek için yapılmış bir eylemse, sevgili Toshack biraz rötarlı bir düşünce biçimi değil mi? Yine gördük ki, Ertuğrul bir forvettir ve ondan bir savunma adamı yaratma gayreti hiç de saçmalığın ta kendisidir. Karabük maçından sonra Beşiktaş'ın kupanın ilk ayağında şok bir gece yaşayabileceğini yazmıştım. Beşiktaş dün gece böyle bir şoktan kurtulmuşsa bunun için Ertuğrul'a teşekkür etmelidir.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz