Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ertuğrul Günay DTP'lilere yüklendi

  A.A
  09 Aralık 2009 - 18:23Son Güncelleme : 09 Aralık 2009 - 18:23

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, isim vermeden DTP'lilere yönelik, “Bu arkadaşlarımız dönüp aynaya bakmalıdır. Ayna sözünü tırnak işaretinde söylüyorum. O ayna çok ağır şeyler söylüyor. Biz böyle bir ayna görmek istemiyoruz” dedi.

  Günay, TBMM Genel Kurulunda, İmar Kanunu ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK'da Değişiklik Yapan Kanun Tasarısının görüşmeleri üzerinde söz aldı.

  Bir milletvekilinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gerdirme politikası güttüğünü söylediğini belirten Günay, “Başbakan'a sen diye yüksek sesle hitap etmeyi üslup haline getiren bazı siyasi parti liderleri mi siyaseti gerdiriyor yoksa ülkeye demokratikleşme konusunda mesafe aldırmaya çalışan Başbakan mı gerdirmeye çalışıyor?” diye sordu.
  Günay, DTP'lilerin, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'e yönelik eleştirilerine isim vermeden işaret ederek, “Bence bu iddiaları getiren bu arkadaşlarımız dönüp aynaya bakmalıdır. Ayna sözünü tırnak işaretinde söylüyorum. Çünkü o ayna çok ağır şeyler söylüyor. O aynaya baktıklarında, hukuk devletini, demokrasiyi, barışı koruyan bir yansımayı görmek mümkün değil. Silahlı çatışmadan söz eden üslubu görüyoruz. Biz böyle bir ayna görmek istemiyoruz” diye konuştu.

  Bakan Günay, Türkiye'de geçmiş yıllarda doğa ve tarihin, çarpık yapılaşmayla tahrip edildiğini ifade etti.

  MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, tasarının tümü üzerinde yaptığı konuşmada, inşaat sektörünün sorunlarına değindi. Harç ve vergilerin inşaat sektörünün önünü tıkadığını, kalifiye eleman sıkıntısı çekildiğini ifade eden Büyükataman, inşaat sektörüne KOBİ desteği sağlanmasını istedi.

  Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Nusret Bayraktar da “TOKİ'den pis kokular geliyor” eleştirilerine, önemli şüpheler varsa, bunun üzerine yürümenin boyunlarının borcu olduğunu kaydetti.
  Tasarının tümü üzerinde görüşmeler tamamlandı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı