« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ertuğrul

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Ertuğrul'un oynayabileceği en iyi yer santrfordu ve ona başka bölgelerde iş aramak sadece bir fantaziydi. Toshack, dün gece onu forvete koyarken, yanına gönderdiği Amokachi, Ayhan ve Şifo ile etkili bir hücum mangası oluşturuyor, Beşiktaş da hiç zorlanmadan pozisyon rahatlığına kavuşuyordu.

Ertuğrul, ilk yarıda 8 kafa topuna havalandı ve herbirinde yerini bulan yüksek ve isabetli bir pas yüzdesi yakaladı. Arkadaşlarına nefis bir servis yaparken, mükemmel bir golle de skora ağırlığını koydu.

EN YÜREKLİ ADAM

Dün gecenin en yürekli adamı Toshack'tı... Gol, Galli'nin planlarındaki ilk hedefti. Böyle oyunlarda ve özellikle deplasmanlarda atılacak tek golün önemini iyi hesaplamıştı Toshack...

Amokachi'ye, ‘‘İyi oynadı’’ diyemem. Ama iyiniyetine ve oynama isteğine de toz kondurmam. Alpay, oyunun her dakikasında varlığını hissettiriyordu. Rahim basit ve rizikosuz oyunu seçtiği anlarda çok yararlıydı.

Del Solar, düşündüğü iyi şeyleri hep sol ayağına uygulatıyor. Böylesine kaliteli bir adamın sağ bacağını hiç devreye sokamaması hem kendisi, hem de Beşiktaş için ne büyük bir kayıp... Ayhan ile Şifo'nun birlikte kullandığı alanlarda Beşiktaş'ın etkinliği hemen artıyor. Ve Beşiktaş'ta taşlar yerli yerine oturunca, oynadığı oyun da güven veriyor. Kötü oynayanlar da bu düzen içinde pek sırıtmıyor.
Bunları da Beğenebilirsiniz