« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ertuğral'dan esprili gönderme

Turkcell Süper Lig'de cumartesi günü Kasımpaşa ile karşılaşacak olan Sivasspor'da teknik direktör Muhsin Ertuğral iddialı konuştu.

ERAYDIN AYTEKİN - SİVAS / DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzon'da daha önce birlikte çalıştığı aile dostu Yılmaz Vural'a göndermede bulunan Ertuğral, "Önce 3 puanı alacağım, sonra onu yemeğe götüreceğim" dedi.

Beşiktaş maçında iyi mücadele etmesine rağmen rakibine 1-0 yenilerek haftayı puansız kapatan Sivasspor, deplasmanda oynayacağı Kasımpaşa maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Bugün yapılan tek çalışmaya sakatlıkları bulunan Kamanan, İbrahim Şahin, Musa katılmadı. Gribal enfeksiyona yakalandığı için son anda Beşiktaş maçı kadrosundan çıkarılan İbrahim Dağaşan ise yeniden takımla birlikte çalışmalara başladı. Bugünkü çalışmada Ertuğral, taktiksel ağırlıklı çift kale maç ile şut çalışmasına yer verdi.

Beşiktaş maçında 25 dakika iyi mücadele ettiklerini ama futbolun 90 dakika olduğunu belirten Ertuğral, "Pozisyon hatalarımız oldu. Birlikte hareket etme ve kollektif anlayışımız düzeliyor. Hatalarda sadece defansı suçlamamak lazım. Hatalar başka yerden başlayıp sonuçta defansa mal oluyor. İyi mücadeleyi puana bağlamak için bir iki galibiyet gerekiyor ki yaptığımız şeylerin doğrluğu ortaya çıksın. Bu maçta biraz da şanssızdık. İki forvet arkadaşımızın bir anda sakatlanması enteresandı. ikinci yarıda oyuna aldığımız İbrahim'in de sakatlanması bizi etkiledi" dedi.

YILMAZ VURAL'A MESAJ

Kasımpaşa maçına da değinen ve daha önce Trabzon'da birlikte çalıştığı Yılmaz Vural hatırlatılan Ertuğral, "Uzun yılladır görüştüğümüz aile dostumuz ve arkadaşımız. Ama ondan 3 puan alıp akşam da yemeğe götüreceğim diye düşünüyorum. Yaptığı çalışmalar belli. Takım onunla birlikte toparlandı. Kasımpaşa tehlikeli bir takım. İyi bir yapılanması var. Ama ben oradan puanla ayrılacağımızı düşünorum" dedi.

TRANSFER HAREKATI

Devre arasının yaklaşması nedeni ile transfer çalışmalarına başladıklarını belirten Ertuğral, "Her takımda olduğu gibi biz de transfer yapacağız. Takviye yapacağımız yerler belli. Almak istediğimiz arkadaşları kadroya yerleştirip güçlü bir kadro ile hedeflerimize ulaşmak istiyoruz" dedi. Sezon başından beri sakatlığı nedeni ile takımdan ayrı kalan Mehmet Yıldız'ın Ocak'ta çalışmalara başlayacağını belirten Ertuğral, "Ocak ayında antrenmanlara başlayacak ama Şubat'tan önce oynayamayaz. Çünkü dizini birden zorlamamak gerekiyor. Şubat ayından itibaren önemli maçlarda oynatmaya başlayacağız" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler