Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ertuğral G.Afrika'ya döndü

Bülent Uygun’un Sivasspor ile yollarını ayırmasından sonra Ajax Cape Town’u bırakarak takımın başına geçen Muhsin Ertuğral tekrar Güney Afrika’ya döndü.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Yeni dönemde Güney Afika’nın Golden Arrows takımı ile sözleşme imzalayan Ertuğral, Güney Afrika’ya gitmeden önce Sportstv’ye konuştu.

GOLDEN ARROWS İYİ VE ÜRETEN BİR TAKIM

Türkiye’de istediklerini yapamadığını belirten Ertuğral, “Türkiye’de futbolcu çalışmayı sevmiyor. Zor bir dönemde takımı devraldım ve elimden elimden geldiğince toparlamaya çalıştım ama başarısız olduğumu düşündüm ve ayrıldı. Türkiye’de kalmayı çok istedim ama olmadı.Güney Afrika benim evim ve gençlere önem veren, başarılı geçmişe sahip Golden Arrows’u tercih ettim” dedi.

 AJAX CAPE TOWN’DAN AYRILMAK HATAYDI

Türkiye’deki futbol ortamın zor olduğunu belirten Etruğral “Ajax Cape Town’u bırakıp gelmek hataydı” diye konuştu. Ertuğral, “Yıllarca Ajax’ın çatısı altında çalıştım. Türkiye benim ülkem ve burada futbol adına iyi işler yapmak istedim ancak bu pek mümkün olmadı. Ajax’ın çatısından ayrılmak hataydı. Türkiye’de çok önemli deneyimler yaşadım ve mutlaka bana ciddi katkıları olacak” diye konuştu.

 ALTIMI OYAN TEKNİK ADAMLAR OLDU

Göreve geldikten sonra çok farklı sorunlarla karşılaştığını da ifade eden Ertuğral, “Yıllarca yurtdışında görev aldım. Türkiye’nin futbolu kötüye gidiyor. Uluslararası seviyede başarılı olmak çok zor. Çok büyük paralar harcanıyor ancak başarı yok. Futbolcu çalışmayı sevmiyor. Antrenman yapmadan başarılı olmak istiyor. Teknik adamlar arasında saygı yok. Sivasspor’da görev alırken her kötü sonuçtan sonra altımı oymaya çalışan teknik adamlar oldu. Evet şimdi Türkiye’den ayrılıyorum ancak yeniden döneceğim. Türk futbolu Afrika’yı keşfetmeli” diyerek sözlerini bitirdi. 


Bunları da Beğenebilirsiniz