Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ertosun’dan suç duyurusu

  Hürriyet Haber
  12 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 12 Ağustos 2009 - 00:02

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Üyesi Ali Suat Ertosun, dinlenildiği ve takip edildiği iddialarının araştırılması ve sorumluların cezalandırılması istemiyle suç duyurusunda bulundu.

  Şüphem güçlendi

  Suç duyurusuna ilişkin dilekçesini dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na veren Ertosun, "özel hayatı ve özel hayatının gizliliğinin ihlal edildiği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

  Ertosun, HSYK’nın yaz kararnamesi çalışmaları sırasında basında yer alan fotoğrafların, dinlenildiği ve takip edildiği şüphelerini güçlendirdiğini ifade etti.

  Dinleme ve takibin hakim kararına dayanması gerektiğini anımsatan Ertosun, "Şayet böyle bir şey yoksa, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 133, 134, 135, 136. ve 137. maddeleri ile ’özel hayatın gizliliği ve korunmasını’ düzenleyen Anayasa’nın 20. maddesine muhalefet edilmektedir" dedi.

  Doğruysa, kim dinledi

  HSYKüyesi Ali SUat Ertosun, yapılacak soruşturma sonucunda, dinlenildiği ve takip edildiğinin tespit edilmesi halinde, bu eylemleri gerçekleştirenlerin kimler olduğunun, bu kişiler devlet görevlileri ise mahkeme kararları olup olmadığının belirlenmesini talep etti.

  Ertosun, belirlenen kişilerin TCK’nın ilgili maddeleri gereğince cezalandırılmalarını istedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı