Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erteletme değil engelleme istedi

  Murat TOSUN/BERLİN
  06 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 06 Ocak 2012 - 01:32

  Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff’un, hakkındaki usulsüz kredi haberinin yayınlanmaması için Bild Gazetesi’ne baskı yaptığı yolundaki iddialar yüzünden özür dilemesi kamuoyuna yetmedi.

  Wulff’un “Haberin ertelenmesini istedim, tehdit etmedim” sözleri üzerine Bild, Cumhurbaşkanı’ndan telesekretere bıraktığı sesli notu yayınlamak için izin istedi. Ancak Wulff, bu talebi geri çevirdi. İktidar partisi Hıristiyan Demokratların Wulff’a yönelik desteği sürerken basın, Wulff için “komedi figürüne döndü” diyor.
  Bild gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Nikolaus Blome, bir radyoya yaptığı açıklamada, “Bırakılan mesajın hedefi çok açıktı. Haberin yayınlanmasını engellemek. Bunun tehdit olup olmadığı ise bunun arkasında saklı. Bu belki bir bakış açısı sorunu. Ancak aramanın hedefi, niyeti ve gerekçesi çok açıktı: Yani evinin finansmanıyla ilgili haberin yayınlanmasını engellemek” dedi. Bild’in mesajı yayınlama girişimi üzerine Wulff, telesekretere bıraktığı not yüzünden özür dilediğini hatırlatarak “Benim için ikimizin arasında bu mesele bitmişti. Bana göre öyle de kalmalı” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı